A jelenkor igé­nyeinek meg­fe­le­lő­en ki­fej­lesz­tett, modern kép­zé­si módszerekkel hang­súlyt fek­te­tünk ar­ra, hogy a mindenkori kép­zé­si anyagok a tech­no­ló­gi­ai fej­lő­déssel lépést tartva, nap­ra­kész in­for­má­ci­ó­kat tartalmazzon.

Képzés kategóriák
Képzés kategóriák
Képzési terület
Képzési terület
Helyszínek
Helyszínek
menu
view
Team,Of,Automobile,Design,Engineers,In,Automotive,Innovation,Facility.,They

APQP – Minőségtervezés és a szabályozási terv

A képzés azt a folyamatot ismerteti, amely a termék megvalósítását jelenti a koncepció megszületésétől a termék előállítási folyamat megtervezésén, a folyamat szabályzást dokumentáló „Control Plan” elkészítésén át, a tömeggyártás bevezetéséig, működtetéséig. A tervezési folyamat egyes lépései és azok tartalmi elemei kerülnek ismertetésre. A Szabályozási Terv készítésével kapcsolatos ismeretek a gyakorlati elkészítéshez szükséges részletességgel kerülnek feldolgozásra. Amennyiben APQP ismereteit kiegészítené PPAP képzéssel is, javasoljuk APQP-PPAP képzésünket. Amennyiben teljeskörű Autóipari projektmenedzsment ismereteket szeretne kapni, javasoljuk komplex képzésünket.    
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap
The,Owner,Of,The,Factory,Holds,The,Tablet,,Consults,With

APQP-PPAP – Minőségtervezés és termékek jóváhagyási folyamata

A képzés célja azon folyamat ismertetése, amely a termék megvalósítását jelenti a koncepció megszületésétől a termék előállítási folyamat megtervezésén, a folyamat szabályzást dokumentáló „Control Plan” elkészítésén át, a termék és az azt előállító folyamat elfogadtatásán keresztül a tömeggyártás bevezetéséig, működtetéséig. A tervezési folyamat egyes lépései és azok tartalmi elemei kerülnek ismertetésre. A Szabályozási Terv készítésével kapcsolatos ismeretek a gyakorlati elkészítéshez szükséges részletességgel kerülnek feldolgozásra.  A képzés célja azon követelmények és alapismeretek átadása is, amelyek szükségesek ahhoz, hogy egy autóipari beszállító sikeresen tervezze meg és fogadtassa el termékét és az azt előállító folyamatot.
160.000 Ft
Időtartam: 3 nap
Car,Factory:,Female,Project,Manager,Talks,To,Male,Automotive,Engineer,

Autóipari projektmenedzsment (APQP, PPAP, VDA2 képzés)

A résztvevő a képzés keretében ismereteket szerez a minőségtervezési és termékjóváhagyási eljárásról, amely magába foglalja a teljes termékmegvalósítási folyamatot, beleértve a termék és gyártófolyamat fejlesztést, valamint a folyamat és termék jóváhagyásának követelményeit. A képzés részeként ismertetésre kerül a control plan/szabályozási terv koncepció is. A képzés során a fentieken túl megismerkedünk az IATF 16949, VDA 6.3 projekt menedzsmentre vonatkozó ismereteivel is.
198.000 Ft
Időtartam: 4 nap
A,Mechanic,Service,Car,In,Garage,Is,Paper,Checklist,Car.

Core tools képzés

A legfontosabb minőségügyi eszközök (FMEA, G8D, APQP, PPAP/PPA, MSA, SPC – és a kapcsolódó ISO 9001, IATF 16949 szabványpontok és VDA 6.3 információk) megismertetése a résztvevőkkel dióhéjban, három napban a team munkában résztvevőknek. A moderátoroknak, felelősöknek mindezt 11 napban javasoljuk. Amennyiben részletes ismereteket szeretne az egyes témákban, javasoljuk alábbi képzéseinket:
160.000 Ft
Időtartam: 3 nap
In,Industrial,Design,Facility,Team,Of,Engineers,And,Technicians,Have

DFMEA – Design kockázatelemzés

Az új FMEA kézikönyv az „Automotive Industry Action Group (AIAG) és a Verband der Automobilindustrie (VDA) együttműködésének csúcspontja, OEM-ek és Tier 1 beszállítóik több mint három éves közös munkájának eredménye. A szöveget teljesen átírták, és az FMEA módszert néhány kulcsfontosságú területen jelentősen fejlesztették, tehát nem csak a pontozási szempontok módosultak. A szándék az, hogy közös alapot biztosítson az FMEA számára az autóipar azon ágazataiban, amelyeket ezek a szervezetek képviselnek. A műszaki kockázatok mellett felhívja a figyelmet, a pénzügyi, időbeni és stratégiai kockázatokra. Új „7 lépéses FMEA készítés” módszerével támogatást nyújt az FMEA készítés eredményességének és hatékonyságának növelésében. A tréningen követjük a kézikönyv struktúráját összehasonlítva a régi és új módszert. A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a termék tervezés egyik fontos kiindulási pontját, a meglévő és potenciális hibák, valamint okaik és hatásaik elemzését, kockázataik értékelési módját, a kockázatok csökkentésének lehetőségét megelőzéssel, alaposabb tervezéssel, design verifikálással, validálással a minőségköltségek csökkentése érdekében.
Forex,Trading,,Financial,Market,,Investment,Concept,On,Business,Center,Background.

FMEA – Kockázatelemzés felsőfokon képzés (AIAG&VDA közös kiadvány általános része és PFMEA fejezete)

A képzés célja: Az új FMEA kézikönyv az „Automotive Industry Action Group (AIAG) és a Verband der Automobilindustrie (VDA) együttműködésének csúcspontja, OEM-ek és Tier 1 beszállítóik több mint három éves közös munkájának eredménye. A szöveget teljesen átírták, és az FMEA módszert néhány kulcsfontosságú területen jelentősen fejlesztették, tehát nem csak a pontozási szempontok módosultak. A szándék az, hogy közös alapot biztosítson az FMEA számára az autóipar azon ágazataiban, amelyeket ezek a szervezetek képviselnek. Hozzáadtak egy új módszert, a Monitoring and System Response (Monitoring és Rendszer Reakció) kiegészítő FMEA-t (FMEA-MSR), mely egy eszköz a diagnosztikai észlelés és a hibakezelés elemzésére az ügyfelek működése során a biztonságos állapot vagy a jogszabályi megfelelés fenntartása céljából. A műszaki kockázatok mellett felhívja a figyelmet, a pénzügyi, időbeni és stratégiai kockázatokra. Új „7 lépéses FMEA készítés” módszerével támogatást nyújt az FMEA készítés eredményességének és hatékonyságának növelésében. A tréningen követjük a kézikönyv struktúráját összehasonlítva a régi és új módszert. A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a termék és gyártófolyamat tervezés egyik fontos kiindulási pontját, a meglévő és potenciális hibák, valamint okaik és hatásaik elemzését, kockázataik értékelési módját, a kockázatok csökkentésének lehetőségét megelőzéssel, alaposabb kontrollal a minőségköltségek csökkentése érdekében.
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap
Problema elemzes Global 8D modszer kepzes

G8D – Problémaelemzés – Global 8D módszer képzés

A képzés alapvetően a Ford Motor Company által kidolgozott 8D módszert és az azt támogató technikákat ismerteti. Az elvek alkalmazását esettanulmányok támogatják, ahol a csoporton belül alakuló teamek önállóan dolgozzák fel az esettanulmányokat. Mivel a módszer a team munkára épül, a résztvevők megismerkednek a hatékony team munka alapvető szabályaival és technikáival.
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap
Two,Automotive,Engineers,Working,On,Electric,Car,Chassis,Platform,,Taking

MSA – Mérőrendszer elemzés

A képzés célja, hogy
  • a résztvevők megértsék a mérőrendszerek értékelésének elveit és gyakorlatát
  • képesek legyenek a gyakorlatban eldönteni egy vizsgálati folyamatról (mérőrendszerről), hogy alkalmas-e egy adott méréses, illetve minősítéses feladat végrehajtására
  • váljon számukra világossá a teljes mérőrendszer elemzési folyamat, és ezen belül az R&R vizsgálat menete, valamint a kapott eredményének értelmezése
  • az egyes összetevők alapján következtetéseket tudjanak levonni a hibák okára vonatkozóan is.
  Javasolt a képzés előtt a Statisztikai folyamatszabályozás (SPC) ismeretek megszerzése, amely nagyban könnyíti a módszer megértését és készség szintű elsajátítását.
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap

MSA – Mérőrendszer elemzés – e-learning képzés

A képzés célja, hogy a résztvevők megértsék a mérőrendszerek értékelésének elveit és gyakorlatát. Képesek legyenek a gyakorlatban eldönteni egy vizsgálati folyamatról (mérőrendszerről), hogy alkalmas-e egy adott méréses, illetve minősítéses feladat végrehajtására. Váljon számukra világossá a teljes mérőrendszer elemzési folyamat, és ezen belül az R&R vizsgálat menete, valamint a kapott eredményének értelmezése. Az egyes összetevők alapján következtetéseket tudjanak levonni a hibák okára vonatkozóan is. A képzés az MSA kézikönyv 4. kiadása szerinti vizsgálati folyamatot ismerteti.
20.000 Ft
Időtartam: 134 perc
Male,Engineer,And,Female,Industrial,Product,Designer,Discuss,Work,While

PPAP – Termékek jóváhagyási folyamata

A képzés célja azoknak az ismereteknek az átadása, amelyek szükségesek ahhoz, hogy egy autóipari beszállító sikeresen tervezze meg és fogadtassa el termékét és az azt előállító folyamatot. Amennyiben PPAP ismereteit kiegészítené APQP képzéssel is, javasoljuk APQP-PPAP képzésünket. Amennyiben teljeskörű Autóipari projektmenedzsment ismereteket szeretne kapni, javasoljuk komplex képzésünket.
60.000 Ft
Időtartam: 1 nap
International,Team,Of,Automobile,Design,Engineers,Introducing,Futuristic,Autonomous,Electric

RFMEA – Reverse FMEA – Kockázat menedzsment (CSRs)

A képzés célja olyan munkatársak képzése, akik képesek lesznek a Reverse FMEA módszertanát alkalmazni, támogatni a vevőspecifikus rendszerkövetelmények (CSR) megértését és bevezetését. – Gyökérok elemzési gyakorlat és az PFMEA ismeretek felelevenítése.
Időtartam: 2 nap
Statisztikai folyamatszabalyozas SPC trening

SPC – Statisztikai folyamatszabályozás

A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák az ismert statisztikai folyamatszabályozási módszereket, ahhoz, hogy ki tudják választani a gyártófolyamataik szabályozásának legalkalmasabb módszereit, a hibák kiküszöbölése és a folyamatok folyamatos fejlesztése érdekében.   Amennyiben tovább szeretné bővíteni tudását a képzés elvégzése után, ajánljuk MSA képzésünket is!  
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap
Továbbiak betöltése...

APQP – Minőségtervezés és a szabályozási terv

A képzés azt a folyamatot ismerteti, amely a termék megvalósítását jelenti a koncepció megszületésétől a termék előállítási folyamat megtervezésén, a folyamat szabályzást dokumentáló „Control Plan” elkészítésén át, a tömeggyártás bevezetéséig, működtetéséig. A tervezési folyamat egyes lépései és azok tartalmi elemei kerülnek ismertetésre. A Szabályozási Terv készítésével kapcsolatos ismeretek a gyakorlati elkészítéshez szükséges részletességgel kerülnek feldolgozásra. Amennyiben APQP ismereteit kiegészítené PPAP képzéssel is, javasoljuk APQP-PPAP képzésünket. Amennyiben teljeskörű Autóipari projektmenedzsment ismereteket szeretne kapni, javasoljuk komplex képzésünket.    
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap

APQP-PPAP – Minőségtervezés és termékek jóváhagyási folyamata

A képzés célja azon folyamat ismertetése, amely a termék megvalósítását jelenti a koncepció megszületésétől a termék előállítási folyamat megtervezésén, a folyamat szabályzást dokumentáló „Control Plan” elkészítésén át, a termék és az azt előállító folyamat elfogadtatásán keresztül a tömeggyártás bevezetéséig, működtetéséig. A tervezési folyamat egyes lépései és azok tartalmi elemei kerülnek ismertetésre. A Szabályozási Terv készítésével kapcsolatos ismeretek a gyakorlati elkészítéshez szükséges részletességgel kerülnek feldolgozásra.  A képzés célja azon követelmények és alapismeretek átadása is, amelyek szükségesek ahhoz, hogy egy autóipari beszállító sikeresen tervezze meg és fogadtassa el termékét és az azt előállító folyamatot.
160.000 Ft
Időtartam: 3 nap

Autóipari projektmenedzsment (APQP, PPAP, VDA2 képzés)

A résztvevő a képzés keretében ismereteket szerez a minőségtervezési és termékjóváhagyási eljárásról, amely magába foglalja a teljes termékmegvalósítási folyamatot, beleértve a termék és gyártófolyamat fejlesztést, valamint a folyamat és termék jóváhagyásának követelményeit. A képzés részeként ismertetésre kerül a control plan/szabályozási terv koncepció is. A képzés során a fentieken túl megismerkedünk az IATF 16949, VDA 6.3 projekt menedzsmentre vonatkozó ismereteivel is.
198.000 Ft
Időtartam: 4 nap

Core tools képzés

A legfontosabb minőségügyi eszközök (FMEA, G8D, APQP, PPAP/PPA, MSA, SPC – és a kapcsolódó ISO 9001, IATF 16949 szabványpontok és VDA 6.3 információk) megismertetése a résztvevőkkel dióhéjban, három napban a team munkában résztvevőknek. A moderátoroknak, felelősöknek mindezt 11 napban javasoljuk. Amennyiben részletes ismereteket szeretne az egyes témákban, javasoljuk alábbi képzéseinket:
160.000 Ft
Időtartam: 3 nap

DFMEA – Design kockázatelemzés

Az új FMEA kézikönyv az „Automotive Industry Action Group (AIAG) és a Verband der Automobilindustrie (VDA) együttműködésének csúcspontja, OEM-ek és Tier 1 beszállítóik több mint három éves közös munkájának eredménye. A szöveget teljesen átírták, és az FMEA módszert néhány kulcsfontosságú területen jelentősen fejlesztették, tehát nem csak a pontozási szempontok módosultak. A szándék az, hogy közös alapot biztosítson az FMEA számára az autóipar azon ágazataiban, amelyeket ezek a szervezetek képviselnek. A műszaki kockázatok mellett felhívja a figyelmet, a pénzügyi, időbeni és stratégiai kockázatokra. Új „7 lépéses FMEA készítés” módszerével támogatást nyújt az FMEA készítés eredményességének és hatékonyságának növelésében. A tréningen követjük a kézikönyv struktúráját összehasonlítva a régi és új módszert. A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a termék tervezés egyik fontos kiindulási pontját, a meglévő és potenciális hibák, valamint okaik és hatásaik elemzését, kockázataik értékelési módját, a kockázatok csökkentésének lehetőségét megelőzéssel, alaposabb tervezéssel, design verifikálással, validálással a minőségköltségek csökkentése érdekében.

FMEA – Kockázatelemzés felsőfokon képzés (AIAG&VDA közös kiadvány általános része és PFMEA fejezete)

A képzés célja: Az új FMEA kézikönyv az „Automotive Industry Action Group (AIAG) és a Verband der Automobilindustrie (VDA) együttműködésének csúcspontja, OEM-ek és Tier 1 beszállítóik több mint három éves közös munkájának eredménye. A szöveget teljesen átírták, és az FMEA módszert néhány kulcsfontosságú területen jelentősen fejlesztették, tehát nem csak a pontozási szempontok módosultak. A szándék az, hogy közös alapot biztosítson az FMEA számára az autóipar azon ágazataiban, amelyeket ezek a szervezetek képviselnek. Hozzáadtak egy új módszert, a Monitoring and System Response (Monitoring és Rendszer Reakció) kiegészítő FMEA-t (FMEA-MSR), mely egy eszköz a diagnosztikai észlelés és a hibakezelés elemzésére az ügyfelek működése során a biztonságos állapot vagy a jogszabályi megfelelés fenntartása céljából. A műszaki kockázatok mellett felhívja a figyelmet, a pénzügyi, időbeni és stratégiai kockázatokra. Új „7 lépéses FMEA készítés” módszerével támogatást nyújt az FMEA készítés eredményességének és hatékonyságának növelésében. A tréningen követjük a kézikönyv struktúráját összehasonlítva a régi és új módszert. A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a termék és gyártófolyamat tervezés egyik fontos kiindulási pontját, a meglévő és potenciális hibák, valamint okaik és hatásaik elemzését, kockázataik értékelési módját, a kockázatok csökkentésének lehetőségét megelőzéssel, alaposabb kontrollal a minőségköltségek csökkentése érdekében.
114.000 Ft160.000 Ft
Időtartam: 2 nap

G8D – Problémaelemzés – Global 8D módszer képzés

A képzés alapvetően a Ford Motor Company által kidolgozott 8D módszert és az azt támogató technikákat ismerteti. Az elvek alkalmazását esettanulmányok támogatják, ahol a csoporton belül alakuló teamek önállóan dolgozzák fel az esettanulmányokat. Mivel a módszer a team munkára épül, a résztvevők megismerkednek a hatékony team munka alapvető szabályaival és technikáival.
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap

MSA – Mérőrendszer elemzés

A képzés célja, hogy
  • a résztvevők megértsék a mérőrendszerek értékelésének elveit és gyakorlatát
  • képesek legyenek a gyakorlatban eldönteni egy vizsgálati folyamatról (mérőrendszerről), hogy alkalmas-e egy adott méréses, illetve minősítéses feladat végrehajtására
  • váljon számukra világossá a teljes mérőrendszer elemzési folyamat, és ezen belül az R&R vizsgálat menete, valamint a kapott eredményének értelmezése
  • az egyes összetevők alapján következtetéseket tudjanak levonni a hibák okára vonatkozóan is.
  Javasolt a képzés előtt a Statisztikai folyamatszabályozás (SPC) ismeretek megszerzése, amely nagyban könnyíti a módszer megértését és készség szintű elsajátítását.
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap

MSA – Mérőrendszer elemzés – e-learning képzés

A képzés célja, hogy a résztvevők megértsék a mérőrendszerek értékelésének elveit és gyakorlatát. Képesek legyenek a gyakorlatban eldönteni egy vizsgálati folyamatról (mérőrendszerről), hogy alkalmas-e egy adott méréses, illetve minősítéses feladat végrehajtására. Váljon számukra világossá a teljes mérőrendszer elemzési folyamat, és ezen belül az R&R vizsgálat menete, valamint a kapott eredményének értelmezése. Az egyes összetevők alapján következtetéseket tudjanak levonni a hibák okára vonatkozóan is. A képzés az MSA kézikönyv 4. kiadása szerinti vizsgálati folyamatot ismerteti.
20.000 Ft
Időtartam: 134 perc

PPAP – Termékek jóváhagyási folyamata

A képzés célja azoknak az ismereteknek az átadása, amelyek szükségesek ahhoz, hogy egy autóipari beszállító sikeresen tervezze meg és fogadtassa el termékét és az azt előállító folyamatot. Amennyiben PPAP ismereteit kiegészítené APQP képzéssel is, javasoljuk APQP-PPAP képzésünket. Amennyiben teljeskörű Autóipari projektmenedzsment ismereteket szeretne kapni, javasoljuk komplex képzésünket.
60.000 Ft
Időtartam: 1 nap

RFMEA – Reverse FMEA – Kockázat menedzsment (CSRs)

A képzés célja olyan munkatársak képzése, akik képesek lesznek a Reverse FMEA módszertanát alkalmazni, támogatni a vevőspecifikus rendszerkövetelmények (CSR) megértését és bevezetését. – Gyökérok elemzési gyakorlat és az PFMEA ismeretek felelevenítése.
Időtartam: 2 nap

SPC – Statisztikai folyamatszabályozás

A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák az ismert statisztikai folyamatszabályozási módszereket, ahhoz, hogy ki tudják választani a gyártófolyamataik szabályozásának legalkalmasabb módszereit, a hibák kiküszöbölése és a folyamatok folyamatos fejlesztése érdekében.   Amennyiben tovább szeretné bővíteni tudását a képzés elvégzése után, ajánljuk MSA képzésünket is!  
114.000 Ft
Időtartam: 2 nap
Továbbiak betöltése...

Egyedi ajánlatkérés

Ajánlatkérés