Metrológiai szakember képzés

Car,Factory,Engineer,In,High,Visibility,Vest,Using,Laptop,Computer.

Képzés leírása

Az alapvető metrológiai ismereteken túlmenően olyan látásmóddal rendelkező metrológusok képzése, akik képesek ellátni a mindennapi gyártási feladatok során felmerülő méréstechnikai feladatokat; és részt tudnak venni a termék és folyamat tervezési, fejlesztési és bevezetési feladatokban. Alkalmasak lesznek összefüggések meghatározására a folyamat, a mérőrendszer és a képességvizsgálatok tekintetében, a vevői követelmények megfelelősége és az ellenőrző folyamatok hatékonyságára és hatásosságára.

Tematika

Metrológiai alapismeretek:

  • a mérés és a metrológia törvényi előírásainak értelmezése (1991. XLV tv, 127/1991 korm.rend X.09),
  • a metrológia definíciós megközelítései VIM3 szerint,
  • NAR 18, NAR 36-os dokumentumok feldolgozása,
  • ILAC:G8:2019 minősítések döntési szabályainak megismerése,
  • a mérés céljának tisztázása alkalmazott (ipari) mérések esetén, a “rossz” mérések kockázata (a “rossz” mérés fogalmának tisztázása, első és másodfajú döntési hibák),
  • fontosabb metrológiai alapfogalmak és ezek kapcsolata a döntési hibákkal és a döntésből fakadó kockázatokkal,
  • mérés és minőségbiztosítás kapcsolata.

Alapvető valószínűségszámítási és matematikai statisztikai alapok:

  • valószínűség, valószínűségi változó, valószínűségi változó eloszlása (eloszlásfüggvény, sűrűségfüggvény),
  • valószínűségi változó eloszlásának legfontosabb jellemzői (várható érték, szórás)
  • a statisztikai becslés,
  • az eloszlásokból (sokaságokból) vett mintákból az eloszlás jellemzőinek statisztikai becslése,
  • várható érték becslése átlag (számtani közép) illetve medián segítségével,
  • szórás becslése tapasztalati szórás illetve terjedelem segítségével,
  • a becslések szórásának (bizonytalanságának) kiszámítása.

Mérési bizonytalanság számítása:

  • A és B típusú mérési bizonytalanság meghatározása az EA-4-02M-2022-es dokumentum szerint,
  • a mérési bizonytalanság összetevői (ismételhetőség, reprodukálhatóság, stabilitás, torzítás/kalibrálás bizonytalansága, leolvasási bizonytalanság, mérési körülményekből adódó bizonytalanság),
  • A típusú mérési bizonytalanság számítása a mért adatokból,
  • B típusú mérési bizonytalanság számítása különböző eloszlások feltételezésével (egyenletes, háromszög, normál),
  • a mérési bizonytalanság kiszámításának szoftveres lehetőségei.

Mérőeszközök kalibrálása:

  • a kalibrálás folyamata; kalibrálási eljárások felépítése,
  • kalibrálási bizonytalanság számítása,
  • kalibrált mérőeszköz kalibrálásból származó mérési bizonytalanságának számítása a kalibrálási bizonyítványból.

Mérőrendszerek/vizsgálati folyamatok alkalmasságának vizsgálata:

  • a vizsgálati folyamat mérési bizonytalanságának és a mérendő paraméterre vonatkozó követelmény (tűrés) összevetése,
  • a vizsgálati folyamat alkalmasságának eldöntése, mérőszámok kiszámítása (%R&R, ndc, Cg, Gpp),
  • a döntéshez társítható első és másodfajú döntési hiba kiszámítása, a hibás döntés következménye.

Gyakorlat:

  • a mérőeszközök metrológiai tulajdonságainak meghatározása,
  • mérőeszköz kalibrálási intervallumok meghatározása,
  • mérési bizonytalanság meghatározása (EA-4-02M),
  • kalibrálási eljárás készítése (NAR 18),
  • kalibrálási jegyzőkönyv készítése (NAR 18),
  • mérőeszköz minősítés (ILAC:G8:2019).

 

A  fenti képzés teljes, gyakorlatias és mély tudást biztosít, a szakmában tevékenykedők számára is hasznos és komplex a 6 teljes nap tudásanyaga.

Amennyiben külön szeretné elsajátítani az alapokat, valamint az arra épülő metrológiai szakismereteket, vagy már rendelkezik előzetes tudással, lehetősége van a képzésekre külön is jelentkezni:

Gyakorlatorientált, intenzív képzési tevékenység, előadások, esettanulmányok és azok feldolgozása, csoportmunka, csoportonkénti prezentáció, írásos tananyag valamint egyéni felkészülés.

A képzés vizsgával zárul, amelyről a résztvevők 70%-os eredmény felett cégünk által regisztrált kétnyelvű tanúsítványt kapnak, 70%-os eredmény alatt részvételi igazolást állítunk ki részükre. Az eredménytelenül vizsgázóknak díjmentes lehetőséget biztosítunk a sikertelen vizsga pótlására.

Középfokú végzettség javasolt

A képzés elsősorban azon munkatársak számára hasznos, akik a mérő- és vizsgálóeszközök felügyeletén túlmenően feladatokat végeznek, mint például a mérő-, ellenőrző- és vizsgálóeszközök kiválasztása, az alkalmazás feltételeinek meghatározása, mérési módszerek kidolgozása, a szervezet belső laboratóriumainak vezetése, saját hatáskörben végzett kalibrálások elvégzése.

Jelentkezés

Erre a képzésre: Metrológiai szakember képzés

A feltüntetett árak NETTÓ árak, az ÁFA-t nem tartalmazzák. A hatósági-, az engedélyezett szakmai képzések és a támogatott engedélyezett tréningek ÁFA mentesek.

Képzések
Helyszín: Budaörs
Kezdés: 2024-11-12
382.000 Ft
Partneri ár: 320.000 Ft
Időtartam: 6 nap (3+3 nap)
Ütemezés: 2024.11.12-14., 20-22 napokon 9:00-17:00 óra között
főt jelentkeztetek
Helyszín: Online formában
Kezdés: 2024-11-12
382.000 Ft
Partneri ár: 320.000 Ft
Időtartam: 6 nap (3+3 nap)
Ütemezés: 2024.11.12-14., 20-22 napokon 9:00-17:00 óra között
főt jelentkeztetek

Vélemények

A korábbi résztvevők tapasztalatai és visszajelzései segíthetik a képzés minőségének és hatékonyságának felmérésében, valamint abban, hogy reális elvárásokkal vághasson neki a tanulásnak. Ezen vélemények alapján könnyebben dönthet, hogy a képzés megfelelő-e az igényeinek, és megfelelő erőfeszítést tehet a sikeres tanulás érdekében.

Képzéseinket kihelyezett formában is megszervezzük, akár teljes mértékben vállalatra szabva. Amennyiben kihelyezett képzést szeretne, kérjen ajánlatot!

Kapcsolattartók

Elsődleges

Kérjük, először nála érdeklődjön!

pany 1024×1024
Pány Gabriella
Tréning menedzser
Autóipari és auditor képzések

Másodlagos

Amennyiben az elsődleges kapcsolattartót nem éri el.

por 1024×1024
Pór Valéria
Tréning menedzser
Élelmiszeripar, Lean, Six sigma, Autóipar

Kapcsolódó képzéseink

Tekintse meg és válasszon hamarosan induló képzéseink közül!

Üzletmenet folytonossági alapok és vészhelyzeti tervek, mint a többi ISO irányítási rendszer folyamata

IWS szakmai találkozó – találkozzunk minden hónapban! Felbuzdulva az eddigi online sorozataink sikerén, illetve lehetőséget adva arra, hogy találkozzunk rendszeresen – ha csak az online térben is – újra indítjuk az 1-1,5 órás, díjmentes online workshopjainkat. Havonta egy alkalmat tervezünk, mindig kedden, 10:00-tól. Minden alkalommal 1 fontos témát járunk körbe, köszönhetően az általunk felkért szakmai előadónak, aki kb. 60 perces előadást fog tartani. Ezt követően egy kötetlen beszélgetés keretében oszthatja meg minden résztvevő a tapasztalatait és teheti fel kérdéseit. Vegyen részt Ön is, töltsünk együtt minden hónapban egy kedd délelőttöt! Tervezett témáink:
  • október  29. (10.00-11.30) – “Üzletmenet folytonossági alapok és vészhelyzeti tervek, mint a többi ISO irányítási rendszer folyamata” – workshop
  • november – Az alapoktól a valós információbiztonságig
  Workshopunk keretében, az üzletmenet folytonossági irányítási rendszer alap gondolkodási módja (mint módszer) kerül bemutatásra (az ISO EN 22301:2019 alapján).   Szeretettel várjuk rendezvényünkön!   Jelentkezési határidő: 2024.10.28. 10.00.
Időtartam: 90 perc
tuzvedelmi szakvizsga 3

Tűzvédelmi képzés- és szakvizsga (“3”-as szakág)

A cél, olyan munkavállalók kiképzése, akik tevékenységük során, ismerik és betartják a vonatkozó tűz- és balesetvédelmi rendeleteket, szabályokat. 3) Éghető gáz lefejtését, töltését, kiszolgálást, továbbá autógáz kiszolgálását végzők A 45/2011. (XII.7.) BM rendelet előírja, hogy 1§ (1) A rendelet 1. mellékletében meghatározott foglalkozási ágak illetve munkakörök szerinti tevékenységet csak érvényes tűzvédelmi szakvizsgával rendelkező személy végezhet. (2) Szakvizsgával kell rendelkeznie annak a vezetőnek is aki e meghatározott tevékenységet végzők munkáját közvetlenül irányítja. A sikeres szakvizsga letételéről az oktatásszervező oklevelet ad ki, ami a vizsga napjától számított 5 évig érvényes. Az oklevél érvényességének lejárta esetén ismételt tanfolyam és szakvizsga tehető. Amennyiben több szakvizsgára is jelentkezik, egy adott időpontban és helyszínen, úgy a képzés díját (8.000,- Ft) csak egyszer kell megfizetnie, a jegyzet és a vizsga költsége ugyanakkor annyiszor kerül kiszámlázásra, ahány szakvizsgát tesz. Tekintse meg elérhető szakvizsgáinkat weboldalunkon, illetve a “Fontos tudni” menüpont alatt!  Az IWS Solutions Kft. regisztrációs száma a tűzvédelmi szakvizsgákra oktatásszervezőként: sz001/1-2-3-14/13/2023
21.000 Ft
Időtartam: 1 nap
Cpr,Training,Medical,Procedure,Workshop.,Demonstrating,Chest,Compressions,And,Use

Munkahelyi elsősegélynyújtó tréningünkön életmentő tudást szerez!

Olyan munkavállalók képzése, akik a munkahelyi balesetek során megfelelő felkészültséggel és hozzáértéssel képesek ellátni az esetlegesen rászoruló munkatársukat. A cél elérése érdekében a képzésben résztvevő hallgatókkal megismertetjük az elsősegélynyújtás általános szabályait, alapfogalmait, módszereit. Az elméleti képzésen túl gyakorlati feladatokon keresztül sajátíthatják le a különböző elsősegélynyújtási technikákat. A gyakorlatok való életben való felhasználásának elősegítéséhez azújraélesztési gyakorlatot ambu babával/fantommal és automata defibrillátorral oktatjuk. A képzést rutinos és naprakész ismeretekkel rendelkező Mentőtisztekkel, Mentőápolókkal, Egészségügyi szakoktatókkal együttműködve szervezzük, így a szakmai háttér biztosított ahhoz, hogy jól képzett, szükség esetén segíteni tudó kollégáik legyenek a képzés elvégzése és a sikeres vizsga letétele után. Az oktatott elméleti tananyaghoz/előadásokhoz elektronikus hozzáférést biztosítunk résztvevőink számára, melyet a tanfolyam végeztével is elérhetnek, újraolvashatnak, újranézhetnek. A képzés jogszabályi háttere: 
  1. évi XCIII. törvény a munkavédelemről: „46.§ A munkahelyen – jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásoknak, a munkavállalók létszámának, a munka szervezésének megfelelően – biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.”
A képzési kötelezettséget a 3/2002. (II.8.) SzCsM-EüM együttes rendelet írja elő:
  1. § (1) Minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani. Egy vagy több elsősegélynyújtásra szolgáló – hordággyal is könnyen megközelíthető – helyiséget kell biztosítani ott, ahol a helyiségek mérete, a végzett tevékenység jellege, és a balesetek gyakorisága  ezt indokolja.
  Kihelyezett képzés vagy egyéni igények esetén kérje külön árajánlatunkat.  
25.000 Ft
Időtartam: 1 nap

Egyedi ajánlatkérés

Ajánlatkérés