Mérőeszköz felügyelő képzés

Man,Repairer,Making,Electricity,Project,In,House.repairs,Planning.drawing,diagrams,plan,Of,Electrification

Képzés leírása

Az ISO 9001 szabvány, valamint az IATF 16949 specifikáció előírják, hogy a szervezetnek gondoskodnia kell megfelelően kompetens szakemberekről, akik a termék megfelelőségének figyelemmel kísérését és a szükséges mérések feltételeit szakszerűen megteremtik.

A mérésekből származó információk megbízhatósága érdekében a termelésben és a szolgáltatásban használt mérő- és vizsgálóeszközök pontosságának ellenőrzésére, karbantartására, kalibrálására, illetve hitelesíttetésére, a mérések szakszerű előírásainak kidolgozására metrológiai ismeretekre van szükség.

A képzés célja:

Az irányítási rendszerek által támasztott követelmények, valamint a gyártó folyamatok megfelelőségét biztosítót mérő-, ellenőrző- és vizsgálóeszközök kiválasztásával, felügyeletével, karbantartásával megbízott munkatársak metrológiai ismereteinek bővítése, a feladatok ellátáshoz szükséges követelmények, a mérő- és vizsgálóeszközökkel kapcsolatos alapfogalmak, mérési módszerek, a felügyelet feladatainak megismerése

Tematika

A fenti követelmények, illetve a kapcsolódó alapok bemutatása:

  • a mérés és a metrológia törvényi előírásainak értelmezése (1991. XLV tv, 127/1991 korm.rend X.09),
  • a metrológia definiciós megközelítései VIM3 szerint,
  • NAR 18, NAR 36-os dokumentumok feldolgozása,
  • ILAC:G8:2019 minősítések döntési szabályainak megismerése,
  • a mérés céljának tisztázása alkalmazott (ipari) mérések esetén, a “rossz” mérések kockázata (a “rossz” mérés fogalmának tisztázása, első és másodfajú döntési hibák),
  • a mérőeszköz felügyeleti folyamat céljai és eszközei: a minimumtól kezdve (mérőeszközök nyilvántartása) az elégségesig (mérési feladatnak megfelelő mérőeszközök, kellően pontos mérések),
  • fontosabb metrológiai alapfogalmak és ezek kapcsolata a döntési hibákkal
    • mérendő mennyiség valódi értéke, mérendő mennyiség helyes (referencia) értéke,
    • mérési hiba (mérési eredményé), rendszeres hiba (mérési eredményé),
    • torzítás (mérőeszközé),
    • mérési eredmények ismételhetősége (fogalom és jelentőség),
    • mérési eredmények reprodukálhatósága (fogalom és jelentőség),
    • metrológiai stabilitás fogalma és használhatósága,
    • linearitás fogalma és használhatósága (mikor érdemes számolni),
  • a hitelesítés és a kalibrálás jelentése, azonosságok és különbségek
  • a kalibrálási bizonyítványok tartalma, felépítése illetve értelmezése
  • a mérőeszköz-menedzsment felépítése, eljárása, kockázatok csökkentése
  • a mérőeszköz-menedzsment szoftveres lehetőségei
  • gyakorlati példák:
    • a mérőeszközök metrológiai tulajdonságainak meghatározása
    • mérőeszköz kalibrálási intervallunkok meghatározása

 

Amennyiben szeretné tudását mélyíteni, 6 napos metrológiai szakember képzésünket ajánljuk, mely a fenti ismereteken túl további tudásanyag átadását biztosítja számos gyakorlati példán keresztül, ezzel garantálva a magabiztosabb tudást a metrológiai alapismeretek, az alapvető valószínűségszámítási és matematikai statisztikai alapok, a mérési bizonytalanság számítása, a mérőeszközök kalibrálása és a mérőrendszerek/vizsgálati folyamatok alkalmasságának vizsgálata területén:

https://kepzes.iws.hu/kepzes/metrologiai-szakember-kepzes/

 

Ha a fenti ismeretekkel már rendelkezik, 3 napos metrológiai szakember képzésünket ajánljuk, mely a fenti alapismeretekre épül:

https://kepzes.iws.hu/kepzes/metrologiai-szakember-kepzes-alapismeretekkel-rendelkezoknek/

 

 

Gyakorlatorientált, intenzív képzési tevékenység, előadások, esettanulmányok és azok feldolgozása, csoportmunka, csoportonkénti prezentáció, írásos tananyag valamint egyéni felkészülés.

A képzés vizsgával zárul, amelyről a résztvevők 70%-os eredmény felett cégünk által regisztrált kétnyelvű tanúsítványt kapnak, 70%-os eredmény alatt részvételi igazolást állítunk ki részükre. Az eredménytelenül vizsgázóknak díjmentes lehetőséget biztosítunk a sikertelen vizsga pótlására.

Középfokú végzettség javasolt

A képzés elsősorban azon munkatársak számára hasznos, akik a vezetés megbízásából a mérő- és vizsgálóeszközök felügyeletét végzik. Feladatuk a mérő- és vizsgálóeszközök kiválasztása, nyilvántartása, pontossági ellenőrzése, az alkalmazás feltételeinek meghatározása, mérési módszerek kidolgozása, a szervezet belső laboratóriumainak vezetése, saját hatáskörben végzett kalibrálások elvégzése

Jelentkezés

Erre a képzésre: Mérőeszköz felügyelő képzés

A feltüntetett árak NETTÓ árak, az ÁFA-t nem tartalmazzák. A hatósági-, az engedélyezett szakmai képzések és a támogatott engedélyezett tréningek ÁFA mentesek.

Képzések
Helyszín: Budaörs
Kezdés: 2024-11-12
202.000 Ft
Partneri ár: 167.000 Ft
Időtartam: 3 nap
Ütemezés: 2024.11.12-14. napokon 9:00-17:00 óra között
főt jelentkeztetek
Helyszín: Online formában
Kezdés: 2024-11-12
202.000 Ft
Partneri ár: 167.000 Ft
Időtartam: 3 nap
Ütemezés: 2024.11.12-14. napokon 9:00-17:00 óra között
főt jelentkeztetek

Vélemények

A korábbi résztvevők tapasztalatai és visszajelzései segíthetik a képzés minőségének és hatékonyságának felmérésében, valamint abban, hogy reális elvárásokkal vághasson neki a tanulásnak. Ezen vélemények alapján könnyebben dönthet, hogy a képzés megfelelő-e az igényeinek, és megfelelő erőfeszítést tehet a sikeres tanulás érdekében.

Képzéseinket kihelyezett formában is megszervezzük, akár teljes mértékben vállalatra szabva. Amennyiben kihelyezett képzést szeretne, kérjen ajánlatot!

Kapcsolattartók

Elsődleges

Kérjük, először nála érdeklődjön!

pany 1024×1024
Pány Gabriella
Tréning menedzser
Autóipari és auditor képzések

Másodlagos

Amennyiben az elsődleges kapcsolattartót nem éri el.

por 1024×1024
Pór Valéria
Tréning menedzser
Élelmiszeripar, Lean, Six sigma, Autóipar

Kapcsolódó képzéseink

Tekintse meg és válasszon hamarosan induló képzéseink közül!

FSSC változás menedzsment tréning / Áttérés a v6 szabványra

A szabványverziók közötti különbségekkel és ezek alkalmazásával foglalkozó tréning, mely gyakorlati ismereteket biztosít a v6 szabványt már bevezetett élelmiszeripari cégek számára.
60.000 Ft
Időtartam: 1 nap
tuzvedelmi szakvizsga 3

Tűzvédelmi képzés- és szakvizsga (“3”-as szakág)

A cél, olyan munkavállalók kiképzése, akik tevékenységük során, ismerik és betartják a vonatkozó tűz- és balesetvédelmi rendeleteket, szabályokat. 3) Éghető gáz lefejtését, töltését, kiszolgálást, továbbá autógáz kiszolgálását végzők A 45/2011. (XII.7.) BM rendelet előírja, hogy 1§ (1) A rendelet 1. mellékletében meghatározott foglalkozási ágak illetve munkakörök szerinti tevékenységet csak érvényes tűzvédelmi szakvizsgával rendelkező személy végezhet. (2) Szakvizsgával kell rendelkeznie annak a vezetőnek is aki e meghatározott tevékenységet végzők munkáját közvetlenül irányítja. A sikeres szakvizsga letételéről az oktatásszervező oklevelet ad ki, ami a vizsga napjától számított 5 évig érvényes. Az oklevél érvényességének lejárta esetén ismételt tanfolyam és szakvizsga tehető. Amennyiben több szakvizsgára is jelentkezik, egy adott időpontban és helyszínen, úgy a képzés díját (8.000,- Ft) csak egyszer kell megfizetnie, a jegyzet és a vizsga költsége ugyanakkor annyiszor kerül kiszámlázásra, ahány szakvizsgát tesz. Tekintse meg elérhető szakvizsgáinkat weboldalunkon, illetve a “Fontos tudni” menüpont alatt!  Az IWS Solutions Kft. regisztrációs száma a tűzvédelmi szakvizsgákra oktatásszervezőként: sz001/1-2-3-14/13/2023
21.000 Ft
Időtartam: 1 nap

IATF 16949 folyamatorientált szabványismertető képzés

Az IATF 16949:2016 (az ISO/TS 16949:2009 utódszabványának) valamint az ennek alapját képező ISO 9001:2015 ismertetése az IATF ajánlásokkal, értelmezésekkel kiegészítve
160.000 Ft
Időtartam: 3 nap

Egyedi ajánlatkérés

Ajánlatkérés