Figyelem, előjelentkezési akció! Most 10% kedvezmény minden 2024-ben induló képzésre. Az akció 2023.12.31-ig érvényes.

3D nyomtatás

Képzés leírása

A képzés célja, hogy a kurzuson résztvevő megismerje a 3D nyomtatók tulajdonságait és gyakorlati alkalmazásának lehetőségeit, használni tudja ezeket az eszközöket otthonában vagy munkahelyén.

A képzés során szóba kerül, hogy hogyan jöttek létre az első 3D-s nyomtatók, bemutatásra kerülnek a különböző 3D nyomtatási technológiák és alapanyagok, illetve azok használatának előnyei és hátrányai.

A tréningen megjelentek gyakorlatban megismerhetik a nyomtatás előkészítési műveleteit, a legfontosabb beállításokat, a megerősítés lehetőségeit és a leglényegesebb karbantartási tudnivalókat.

Young,Designer,Engineer,Using,A,3d,Printer,In,The,Laboratory

1. elméleti blokk

3D nyomtatás rövid története és a technológiában rejlő jövőbeni lehetőségek

Hogyan működik a 3D nyomtatás? Mire használható mindez a mindennapokban?

Kitekintés az ipari felhasználás területeire

Jogi- és szabadalmi, morális kérdések

Gazdasági és környezetvédelmi problémák

3D nyomtatási technológiák bemutatása

  • Lézer sztereolitográfia (Stereolytography, SLA)
  • Szelektív lézer szinterezés (Selective Laser Sintering, SLS)
  • Lemezelt (vagy rétegelt) darabgyártás (Laminated Object Manufacturing, LOM)
  • Ömledékrétegezés vagy szálolvasztásos technológia (Fused Deposition Modelling, FDM)
  • Térbeli nyomtatás (3D printing/Binder Jetting)
  • PolyJet technológia

Az általános és különleges nyomtató alapanyagok megismerése

3D számítógépes modellek és szkennelési módok

3D nyomtatási folyamat elméleti bemutatása

A nyomtatott alkatrészek utókezelése

Kiszolgáló program(ok)

3D nyomtató választásának dilemmái

  • Feltételek
  • Összegzés
  • Vásárlási tanácsok

Nyomtató körüli hasznos eszközök

Nyomtatáshoz használható szoftverek típusai, hasznos weboldalak bemutatása

————————————————————————-

2. gyakorlati blokk

3D nyomtatók megismerése

A nyomtatás előkészítése

Szeletelő szoftver bemutatása és használata

Paraméterek beállítása, nyomtató kalibrálása (bemutató jelleggel)

  • 3D nyomtatás
  • Támaszanyag építés
  • Karbantartás

Hogyan erősíthetjük meg a nyomtatott alkatrészeket

3D nyomtatók karbantartása és amire érdemes fokozottan odafigyelni

Milyen módon szkenneljünk (akár otthon is) és modellezzünk le valamit pofonegyszerűen

3D nyomtatással kapcsolatos tippek, trükkök

A képzés elméleti előadása online, gyakorlati része személyes,  kontakt formában kerül megtartásra.

A képzés vizsgával zárul, amelyről a résztvevők 70%-os eredmény felett cégünk által kiadott kétnyelvű tanúsítványt kapnak, 70%-os eredmény alatt részvételi igazolást állítunk ki részükre. Az eredménytelenül vizsgázóknak díjmentes lehetőséget biztosítunk a sikertelen vizsga pótlására.

Nem igényel befejezett iskolai végzettséget

Minimális műszaki paraméterek, az online képzés során használt saját számítógépet illetően: minimum intel i3 processzor (vagy vele egyenértékű AMD) dedikált videókártya NVidia-Geforce vagy vele egyenértékű AMD minimum 4 GB ram minimum 64 bit windows 10 operációs rendszer, stabil szélessávú internetkapcsolat

A képzést ajánljuk mérnököknek, technológusoknak, építészeknek, formatervezőknek, szerszámkészítéssel foglalkozó szakembereknek, fröccsöntőknek, stb. akik számára új lehetőséget teremthet ez a technológia, illetve BÁRKINEK, aki többet szeretne megtudni a 3D nyomtatás technológiájáról és rejtelmeiről, hisz akár otthonába is használhatja ezeket az eszközöket!

Axon Kábelgyártó Kft. – Tarjányiné Illés Andrea:

„Az első megkereséstől kezdve nagyon rugalmasak voltak. Módosítottunk a tanterven, a helyszínen, mindez nem okozott problémát. Saját 3D nyomtatónkra volt szabva az oktatás gyakorlati része. Az oktató gyorsan tudott igazodni az egyéni igényekhez, az ismeretanyag átadás dinamikus, professzionális volt.” Résztvevőink véleményei: „A tanfolyam megfelelően informatív és sok példát tartalmazó volt.”

Nagyon élveztem az online oktatást, felülmúlta az elvárásaimat igazán szenvedélyesen beszélt Viktor a 3D nyomtatásról. Amit ki lehetett hozni az online-n oktatásból az megvalósult.

Időtartam

2 alkalom

Képzés díja

67.000 Ft 60.300 Ft

Partner ár

57.900 Ft

Vizsgadíj

oktatási díj tartalmazza

Jegyzetköltség

oktatási díj tartalmazza

A feltüntetett árak NETTÓ árak, az ÁFA-t nem tartalmazzák. A hatósági-, az engedélyezett szakmai képzések és a támogatott engedélyezett tréningek ÁFA mentesek.

Választható képzések

Válasszon egy képzést és adja meg a jelentkeztetni kívánt személyek számát!
Egyszerre csak egy képzésre lehet jelentkezést leadni.

Budaörs 2024-02-02
67.000 Ft 60.300 Ft
Időtartam: 2 alkalom
Ütemezés: pénteken 16:00-20:00-ig, szombaton 9:00-15:00-ig
főt jelentkeztetek

Képzéseinket kihelyezett formában is megszervezzük, akár teljes mértékben vállalatra szabva. Amennyiben kihelyezett képzést szeretne, kérjen ajánlatot!

Kapcsolattartók

Elsődleges

Kérjük, először
nála érdeklődjön!

Másodlagos

Amennyiben az elsődleges kapcsolattartót nem éri el.

farkas 1024×1024

Elsődleges

Kérjük, először
nála érdeklődjön!

Farkas László
Képzési üzletág igazgató
Gépészeti, építőipari képzések
papp 1024×1024

Másodlagos

Amennyiben az elsődleges kapcsolattartót nem éri el.

Papp Tímea
Oktatásszervező
SCC/VCA tréning és vizsga

Hasonló képzéseink

AKCIÓ
VCA SCC kepzes es vizsga VOL

Emelőgép-ügyintéző szakmai képzés

Az Emelőgép-ügyintéző képzés célja olyan szakember képzése, aki a nemzetgazdaság valamennyi ágazatában alkalmazható kompetenciákkal rendelkezik az üzemeltető tevékenységi területén működő emelőgépek körében az üzemeltető munkáltató által ráruházott üzemeltetői feladatok végrehajtásában. Elősegíti a munkahelyi balesetek megelőzését, valamint az emelőgépek váratlan meghibásodásából adódó munkabalesetek, vagy személyi sérüléssel nem, csak anyagi kárral járó kvázibalesetek és termeléskiesések költségnövelő hatásának csökkentését. Gondoskodik, hogy az emelőgépek biztonságos üzemeltetésére vonatkozó jogszabályi előírásokban, a nemzeti szabványokban és az emelőgép dokumentációban, illetve az üzemeltető belső szabályzatában előírtak a megbízatása területén maradéktalanul végrehajtásra kerüljenek. A szakképesítéssel rendelkező képes:
  • Együttműködni munkahelyi vezetőivel, szakembereivel, munkavállalókkal, külső szakértőkkel, karbantartókkal stb. annak érdekében, hogy az emelőgépekkel végzett tevékenységgel összefüggő kockázatok minimális szintet érjenek el.
  • Közreműködni az üzemeltető munkáltató munkavédelmi feladatainak megvalósításában;
  • Gondoskodni az emelőgép üzembe helyezésének megszervezéséről, a teherfüggesztő eszközök használatba vételéről, rendeltetésszerű használatáról, biztonságos állapotának megőrzéséről, az időszakos vizsgálatról és a karbantartás szakszerű és rendszeres elvégeztetéséről.
  • Nyilvántartani és megőrizni az emelőgép, a teherfüggesztő eszköz minden okmányát az emelőgép, illetőleg a teherfüggesztő eszköz kiselejtezéséig, különösen az időszakos vizsgálatok eredményeit, dokumentálását, a karbantartási munkák, a fődarab-, a kötél-, a horog- és a lánccserék előírás szerinti bizonylatait, tanúsítványait, emelőgép naplóit, szerelői nyilatkozatot.
  • Naprakészen vezetni az emelőgép, a teherfüggesztő eszköz üzemeltetési dokumentációját, nyilvántartását és azokat az emelőgép selejtezéséig megőrizni.
  • Biztosítani, hogy az emelőgép a gépdirektíva [16/2008 (VIII. 30.) NFGM rendelet] szerinti használati utasítása – az emelőgép kiselejtezéséig – az üzemeltető rendelkezésére álljon, valamint biztosítja, hogy az emelőgép rendeltetésszerű használatának leírása az emelőgép kezelő számára biztosítva legyen.
  • Gondoskodik az emelőgép, valamint a teherfüggesztő eszköz rendeltetésszerű használatáról, illetőleg használaton kívül, előírás szerinti tárolásáról.
  • Ütemezni és ellenőrizni az emelőgépek, teherfüggesztékek időszakos vizsgálatait, illetve ellenőrzi az időszakos vizsgálatok eredményét és azoknak ismeretében megszervezi a szükséges javításokat, adott esetben intézkedik az emelőgép üzemének felfüggesztéséről. Az időszakos vizsgálatokhoz, valamint a javítások idejére megszervezi az emelőgép üzemeltetésének felfüggesztését. Intézkedni arról, hogy az emelőgép kezelő a vonatkozó jogszabály szerint képesített személy legyen, az emelés irányító és a kötöző a munkájához szükséges ismereteket elsajátítsa.
  • Az emelőgéppel kapcsolatos üzemeltetői tapasztalatokat és üzembiztonsággal kapcsolatos eseményeket írásban rögzíteni vagy rögzíttetni emelőgép naplóban, és megszervezni e feljegyzések megőrzését.
  • A rendelet által megszabott időszakos vizsgálatokat elvégezni/elvégeztetni és arról vizsgálati jegyzőkönyvet készíteni, illetve a mások által készített jegyzőkönyveket értékelni. Az időszakos vizsgálatokról készített jegyzőkönyvekben feltárt hiányosságok felszámolására az üzemeltető felé intézkedési javaslattal élni.
  • A hatáskörébe utalt emelőgépekkel összefüggő feladatok megoldására javaslatokat, szerződéstervezeteket készíteni, és közvetíteni a munkáltatók és a munkavállalók felé a munkahelyi egészségmegőrzés értékrendszerét
145.000 Ft 130.500 Ft
Időtartam: 3 hónap
AKCIÓ
Document,Management,Data,System,Business,Internet,Technology,Concept.

Vezető auditor képzés – ISO 14001, ISO 45001 szerint

Vezető auditorok képzése az ISO 14001:2015 és ISO 45001:2018 -as irányítási rendszerek auditálásának lefolytatásához.
366.000 Ft 329.400 Ft
Időtartam: 8 nap (3+3+2 nap)
Engineer,In,A,Factory,Is,Inspecting,A,Metal,Detail,Under

Metallográfiai vizsgáló tréning

Találkozott-e már Ön is valamely fémből készült alkatrész vagy részegység rendeltetésszerű használat mellett anyaghiba vagy anyagfáradás nyomán bekövetkezett törésével, repedésével? Kellett-e valamely vevőjével kellemetlen eszmecserét folytatnia a termék valamely fém részegységének anyagminősége, esetleg az Ön által e tárgyban a vevő felé tett minőségi nyilatkozatok tartalmi nem megfelelősége okán? Okozott-e már Önnek fejfájást eldöntenie, vajon a beszállítója által Önnek átadott anyagvizsgálati adatok, információk köre és tartalma kellően megnyugtató-e ahhoz, hogy bízhasson a beszállított fémből készült elem, ill. alkatrész előírás szerinti teherviselő, rugalmassági és egyéb, a felhasznált fémet, mint magát az anyagot jellemző tényezőinek megfelelőségében? Ha a fenti három kérdésből akárcsak egyre is igennel válaszolt, akkor bizonyosan felmerült már Önben a következő kérdések valamelyike is: – Léteznek-e olyan anyagvizsgálati módszerek, melyekkel kideríthető egy adott fémből készült elem, ill. alkatrész anyagának minőségi előírásoknak való megfelelősége? – Van-e mód egy adott fém alkatrész szerkezetének vizsgálatára mechanikai behatások nélkül, s ha igen, mit tudhatunk meg e vizsgálatokból? – Mit lehet kideríteni roncsolásmentes illetve roncsolásos vizsgálati módszerekkel? – Miként segíthetnek ezek a vizsgálatok az anyagminőség garantálásában, milyen költséggel és időfelhasználással járnak? Háromnapos, elméleti és gyakorlati elemeket egyaránt tartalmazó képzésünk elsősorban a minőségbiztosítás, a beszállítói minőségbiztosítás, a beszerzés és a termékfejlesztés területein dolgozó, anyagvizsgálati ismeretekkel nem rendelkező szakembereknek szól, akik a képzés végére olyan ismeretek birtokába jutnak, melynek segítségével módjuk nyílik a saját minőségbiztosítási folyamataik felülvizsgálatára és azok szükség szerinti kiegészítésére anyagvizsgálati módszerekkel.
176.000 Ft
Időtartam: 3 nap

Egyedi ajánlatkérés

Ajánlatkérés