Találkozott-e már Ön is valamely fémből készült alkatrész vagy részegység rendeltetésszerű használat mellett anyaghiba vagy anyagfáradás nyomán bekövetkezett törésével, repedésével? Kellett-e valamely vevőjével kellemetlen eszmecserét folytatnia a termék valamely fém részegységének anyagminősége, esetleg az Ön által e tárgyban a vevő felé tett minőségi nyilatkozatok tartalmi nem megfelelősége okán? Okozott-e már Önnek fejfájást eldöntenie, vajon a beszállítója által Önnek átadott anyagvizsgálati adatok, információk köre és tartalma kellően megnyugtató-e ahhoz, hogy bízhasson a beszállított fémből készült elem, ill. alkatrész előírás szerinti teherviselő, rugalmassági és egyéb, a felhasznált fémet, mint magát az anyagot jellemző tényezőinek megfelelőségében?
Ha a fenti három kérdésből akárcsak egyre is igennel válaszolt, akkor bizonyosan felmerült már Önben a következő kérdések valamelyike is:
– Léteznek-e olyan anyagvizsgálati módszerek, melyekkel kideríthető egy adott fémből készült elem, ill. alkatrész anyagának minőségi előírásoknak való megfelelősége?
– Van-e mód egy adott fém alkatrész szerkezetének vizsgálatára mechanikai behatások nélkül, s ha igen, mit tudhatunk meg e vizsgálatokból?
– Mit lehet kideríteni roncsolásmentes illetve roncsolásos vizsgálati módszerekkel?
– Miként segíthetnek ezek a vizsgálatok az anyagminőség garantálásában, milyen költséggel és időfelhasználással járnak?
Háromnapos, elméleti és gyakorlati elemeket egyaránt tartalmazó képzésünk elsősorban a minőségbiztosítás, a beszállítói minőségbiztosítás, a beszerzés és a termékfejlesztés területein dolgozó, anyagvizsgálati ismeretekkel nem rendelkező szakembereknek szól, akik a képzés végére olyan ismeretek birtokába jutnak, melynek segítségével módjuk nyílik a saját minőségbiztosítási folyamataik felülvizsgálatára és azok szükség szerinti kiegészítésére anyagvizsgálati módszerekkel.
1. nap:
Anyagszerkezettan és anyagvizsgálat – elmélet
2. nap:
Anyagszerkezettan és anyagvizsgálat – vizsgálatok a gyakorlatban
3. nap:
Optikai vizsgálatok a gyakorlatban, elektron-mikroszkópos vizsgálatok elmélete
Gyakorlatorientált, intenzív képzési tevékenység, előadások, esettanulmányok és azok feldolgozása, csoportmunka, csoportonkénti prezentáció, írásos tananyag valamint egyéni felkészülés.
A képzés vizsgával zárul, amelyről a résztvevők 70%-os eredmény felett cégünk által regisztrált kétnyelvű tanúsítványt kapnak, 70%-os eredmény alatt részvételi igazolást állítunk ki részükre. Az eredménytelenül vizsgázóknak díjmentes lehetőséget biztosítunk a sikertelen vizsga pótlására.
Középfokú végzettség javasolt
Képzésünket olyan vállalkozásoknak ajánljuk, akik termelési vagy beszállítói láncuk bármely pontján olyan, fémből vagy fémötvözetből készült elemeket, ill. részegységeket állítanak, állíttatnak elő vagy használnak fel, mellyel kapcsolatban fontos az anyagminőség, de erre a meglévő minőségbiztosítási rendszerük, módszertanuk még nem tér ki, és emellett fontos a nem megfelelő anyagminőségből származó vevői reklamációk elkerülése, és ezért szeretné megismerni az anyagvizsgálat, mint módszertan alkalmazási lehetőségeit és értékteremtő képességét.
Mi tetszett legjobban a képzésen?
Gyakorlati életben használható ismereteket adott a tanfolyam (Dr. Kresz Norbert Róbert, laboratóriumi vezető, MVM Paksi Atomerőmű Zrt)
Rövid idő alatt is átfogóan megkaptuk a szükséges információkat (Tóth Zita, anyagvizsgáló, MVM Paksi Atomerőmű Zrt)
Összeszedett és érthető (Markó Barnabás, minőségbiztosítási asszisztens, TDK Hungary Components Kft)
Ajánlaná-e másoknak is a képzést? Miért?
Leendő kollégáimnak mindenképp (Dr. Kresz Norbert Róbert, laboratóriumi vezető, MVM Paksi Atomerőmű Zrt)
Igen, hasznos a napi munkához (Markó Barnabás, minőségbiztosítási asszisztens, TDK Hungary Components Kft)
A feltüntetett árak NETTÓ árak, az ÁFA-t nem tartalmazzák. A hatósági-, az engedélyezett szakmai képzések és a támogatott engedélyezett tréningek ÁFA mentesek.
Válasszon egy képzést és adja meg a jelentkeztetni kívánt személyek számát!
Egyszerre csak egy képzésre lehet jelentkezést leadni.
Képzéseinket kihelyezett formában is megszervezzük, akár teljes mértékben vállalatra szabva. Amennyiben kihelyezett képzést szeretne, kérjen ajánlatot!
Kérjük, először
nála érdeklődjön!
Amennyiben az elsődleges kapcsolattartót nem éri el.
Kérjük, először
nála érdeklődjön!
Amennyiben az elsődleges kapcsolattartót nem éri el.
A sikeres vizsga után kiállított B-VCA diploma a Benelux-államok területén elfogadott minősítés.
A diploma angol-magyar nyelvű, 10 évre szól.
A képzési és vizsgadíj megfizetése a vizsga előtt esedékes:
A helyszínen fizethet:
A számlát a vizsga előtt a regisztrációkor veheti át.
Értesüljön elsőként legfontosabb híreinkről!
Kövessen itt is: