A jelenkor igé­nyeinek meg­fe­le­lő­en ki­fej­lesz­tett, modern kép­zé­si módszerekkel hang­súlyt fek­te­tünk ar­ra, hogy a mindenkori kép­zé­si anyagok a tech­no­ló­gi­ai fej­lő­déssel lépést tartva, nap­ra­kész in­for­má­ci­ó­kat tartalmazzon.

Képzés területek
Képzés területek
Képzési kategóriák
Képzési kategóriák
Helyszínek
Helyszínek
menu
view

A vállalati fenntarthatóság és az ESG célok megvalósításának gyakorlati lépései

Képzésünk a fenntarthatósági és ESG célok elméleti alapjaira építve,  a konkrét, gyakorlati megvalósításra fókuszál. Célja, hogy a vállalatok ne csak beszéljenek a fenntarthatóságról, hanem valóban cselekedjenek, és beépítsék azt mindennapi működésükbe. A kurzus elvégzésének legfontosabb célja:
  • Stratégiát akcióvá alakítani: Áthidalni a szakadékot az ESG stratégiai tervezése és a napi operatív megvalósítás között.
  • Konkrét projekteket indítani: Megtervezni és elindítani a fenntarthatósági és ESG projekteket, figyelembe véve a belső és külső érdekelt felek igényeit.
  • Adatgyűjtést optimalizálni: Hatékony rendszereket és folyamatokat felállítani az ESG adatok gyűjtésére, kezelésére és ellenőrzésére a jelentéstételi követelményeknek megfelelően.
  • Belső folyamatokat átalakítani: Azonosítani a kulcsfontosságú területeket (pl. beszerzés, HR, gyártás), ahol az ESG elvek bevezetése a legnagyobb hatással bír.
  • Változásmenedzsmentet alkalmazni: Készségszinten kezelni a belső ellenállást és motiválni a munkatársakat a fenntarthatósági célok elérésére.
  • Kockázatokat és lehetőségeket kezelni: Felmérni és kezelni a fenntarthatósággal kapcsolatos kockázatokat, valamint felismerni az üzleti lehetőségeket.
Tekintse meg további releváns tréningjeinket, alább vagy a képzési leírás alján, a kapcsolódó képzéseinknél! Amennyiben Önnek még nincsenek alapismeretei / tapasztalatai a témával kapcsolatban: A vállalati fenntarthatóság kialakításának és az ESG kötelezettségek teljesítésének alapjai képzésünk elvégzését javasoljuk. Alapismeretekkel / gyakorlattal rendelkezőknek: Vállalati ESG célok megvalósításának HR vetületei Vállalati ESG célok megvalósításának szállítói aspektusai
169.000 Ft
Időtartam: 3 alkalom

A vállalati fenntarthatóság kialakításának és az ESG kötelezettségek teljesítésének alapjai

Képzésünk a vállalati fenntarthatóság és az ESG (Environmental, Social, Governance) elvárások komplex világába vezeti be a résztvevőket, a jogi megfelelés szemszögéből kiemelten kezelve a gyakorlati lépéseket. Legfontosabb célul tűztük ki az alábbiakat:
  • Megérteni a globális felmelegedés okait és a következmények hatásait a vállalati szféra, ill. a szállítói láncok működésére.
  • Megérteni a nemzetközi klímavédelmi szabályozások céljait és a kapcsolódó követelményeket.
  • Megérteni az ESG alapokat és jelentőségét: Tisztázni a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontok jelentőségét a modern üzleti környezetben.
  • Megérteni a jogi kötelezettségeket: Részletesen bemutatni a vállalati fenntarthatósági jelentéstételi irányelv (CSRD), a magyar ESG törvény (2023. évi CVIII. törvény), valamint a 2025. május 13-án megjelent módosítások által támasztott követelményeket. Különös hangsúlyt kap a mi változott és mi maradt az eredeti szabályozáshoz képest, beleértve a határidőket és a halasztási lehetőségeket.
  • Megérteni a fenntarthatósági stratégia kialakításának jelentőségét: Megismertetni a résztvevőket a fenntarthatósági stratégia kidolgozásának lépéseivel, beleértve a lényegességi elemzést (kettős lényegesség) és a célkitűzéseket.
  • Megérteni a gyakorlati megvalósítás lépéseit: Konkrét, alkalmazható tudást nyújtani az ESG célok vállalatirányításba, folyamatokba és operatív működésbe való integrálásához.
  • Támogatni a változáskezelést: Segíteni a belső kultúra és a munkavállalói szemléletváltás előmozdításában, ami elengedhetetlen az ESG sikeres bevezetéséhez.
Ezen alapismeretek elsajátítása után javasoljuk, következő ráépülő tanfolyamunk elvégzését, alább vagy a képzési leírás alján, a kapcsolódó képzéseinknél! Alapismeretekkel / gyakorlattal rendelkezőknek: A vállalati fenntarthatóság és az ESG célok megvalósításának gyakorlati lépései Vállalati ESG célok megvalósításának szállítói aspektusai Vállalati ESG célok megvalósításának HR vetületei
160.000 Ft
Időtartam: 4 alkalom
iws tanacsok

CSRD és a magyar ESG törvény, ismerje meg a legfontosabb változásokat – WORKSHOP

IWS szakmai találkozó – az online térben Felbuzdulva az előző online sorozatunk sikerén, illetve lehetőséget adva arra, hogy találkozzunk rendszeresen – ha csak az online térben is – újra indítjuk az 1-1,5 órás, díjmentes online workshopjainkat. Havonta egy alkalmat tervezünk, mindig kedden. Minden alkalommal 1 fontos témát járunk körbe, köszönhetően az általunk felkért szakmai előadónak, aki kb. 60 perces előadást fog tartani. Ezt követően egy kötetlen beszélgetés keretében oszthatja meg minden résztvevő a tapasztalatait és teheti fel kérdéseit. Vegyen részt Ön is, töltsünk együtt minden hónapban egy kedd délelőttöt! A vállalati fenntarthatósági jelentéstétel (CSRD) és a magyar ESG törvény már most is meghatározza a jövő üzleti kereteit. Az idei, 2025. május 13-án megjelent Omnibusz módosítások (a 2023. decemberi eredeti jogszabályhoz képest) pedig kulcsfontosságú tisztázásokat és változtatásokat hoztak, amelyek közvetlenül érintik vállalata működését. Az Omnibusz módosítások számos területen biztosítanak akár két év halasztást a jogszabályi megfelelésekre. Ez nem csupán egy időhúzás, hanem egy felbecsülhetetlen értékű lehetőség, hogy vállalata alacsony költségű befektetés és időmegtakarítás mellett felkészüljön az ESG elvárásokra, és már az első jelentéstétel előtt messze a versenytársai elé kerüljön! Szeretettel várjuk rendezvényünkön! Jelentkezési határidő: 2025.07.07. 10:00
Időtartam: 90 perc

Vállalati ESG célok megvalósításának HR vetületei

Képzésünk arra fókuszál, hogyan válik a humán erőforrás (HR) stratégiai partnerévé a vállalati fenntarthatósági és ESG célok megvalósításában. Bemutatja, hogy az ESG „S” (szociális) pillére hogyan épül fel a HR tevékenységein keresztül, és milyen gyakorlati lépésekkel járulhat hozzá a HR a vállalat átfogó ESG teljesítményéhez. Ez a képzés elengedhetetlen mindazok számára, akik a HR területén dolgoznak, vagy felelősek a vállalat emberi erőforrás stratégiájáért és működéséért. Ennek a képzésnek a fő célja, hogy a résztvevők:
  • Megértsék az ESG „S” pillérét: Tisztázzák az emberi jogok, a munkavállalói jogok, a sokszínűség, a befogadás, a munkavállalói jólét és a munkahelyi biztonság alapelveit az ESG kontextusban.
  • A HR ESG stratégiai szerepét felismerjék: Megértsék, hogyan válhat a HR a fenntarthatósági stratégia kulcsfontosságú partnerévé, nem csupán végrehajtóvá.
  • Gyakorlati HR ESG megoldásokat alkalmazzanak: Képesek legyenek az ESG szempontokat beépíteni a HR folyamatokba: toborzás, kiválasztás, onboarding, képzés, teljesítményértékelés, javadalmazás, munkavállalói elégedettség és kilépés.
  • Az ESG kockázatokat kezeljék a HR-ben: Azonosítsák és kezeljék az „S” dimenzióhoz kapcsolódó kockázatokat (pl. diszkrimináció, kényszermunka kockázata az ellátási láncban, nem megfelelő munkakörülmények).
  • Adatgyűjtést és jelentéstételt támogassanak: Megismerjék azokat a HR-re vonatkozó ESG mutatókat és adatokat, amelyek a fenntarthatósági jelentések (pl. CSRD, ESRS) elkészítéséhez szükségesek.
  • Kulturális változást vezessenek be: Hozzájáruljanak egy olyan vállalati kultúra kialakításához, amely támogatja a fenntarthatóságot és az etikus működést.
Tekintse meg további releváns tréningjeinket, alább vagy a képzési leírás alján, a kapcsolódó képzéseinknél! Amennyiben Önnek még nincsenek ismeretei / tapasztalatai a témával kapcsolatban: A vállalati fenntarthatóság kialakításának és az ESG kötelezettségek teljesítésének alapjai képzésünk elvégzését javasoljuk. Alapismeretekkel / gyakorlattal rendelkezőknek: A vállalati fenntarthatóság és az ESG célok megvalósításának gyakorlati lépései Vállalati ESG célok megvalósításának szállítói aspektusai  
139.000 Ft
Időtartam: 2 alkalom

Vállalati ESG célok megvalósításának szállítói aspektusai

Ez a képzés az ellátási láncban rejlő ESG kockázatok azonosítására, kezelésére és a fenntartható beszállítói kapcsolatok kiépítésére összpontosít. Célja, hogy a vállalatok képesek legyenek biztosítani, hogy teljes értékláncuk megfeleljen a növekvő jogi és etikai elvárásoknak. A tanfolyam elvégzésének fő célja:
  • Megértsék az ellátási lánc ESG kockázatait: Képesek legyenek azonosítani a környezeti (pl. szén-dioxid kibocsátás, erőforrás-felhasználás), társadalmi (pl. kényszermunka, gyermekmunka, munkavállalói jogok, biztonságos munkakörülmények) és vállalatirányítási (pl. korrupció, etikai normák) kockázatokat az ellátási láncban.
  • Tisztázzák a jogi és szabályozási elvárásokat: Megértsék a CSRD és különösen az SCDDD (Due Diligence Irányelv) által támasztott követelményeket a beszállítói lánc átvilágítására és a kockázatkezelésre vonatkozóan.
  • Fejlesszék a beszállítói átvilágítási készségeket: Elsajátítsák a beszállítói due diligence (kellő gondosság) folyamatát, beleértve a kockázatelemzést, a beszállítói auditokat, az adatgyűjtést és a teljesítménymérést.
  • Kialakítsanak felelős beszállítói kapcsolatokat: Megtanulják, hogyan lehet etikus és fenntartható beszállítói magatartási kódexeket bevezetni, nyomon követni és betartatni.
  • Kezeljék az ESG beszállítói incidenseket: Felkészüljenek az ellátási láncban felmerülő ESG-vel kapcsolatos problémákra, és megtanulják, hogyan kell hatékonyan reagálni és korrekciós intézkedéseket hozni.
  • Optimalizálják az adatgyűjtést és jelentéstételt: Megismerjék azokat a specifikus ESG mutatókat és adatokat, amelyek az ellátási láncra vonatkoznak, és hogyan lehet ezeket gyűjteni és bemutatni a fenntarthatósági jelentésekben (pl. Scope 3 kibocsátások, társadalmi mutatók).
Tekintse meg további releváns tréningjeinket, alább vagy a képzési leírás alján, a kapcsolódó képzéseinknél! Amennyiben Önnek még nincsenek ismeretei / tapasztalatai a témával kapcsolatban: A vállalati fenntarthatóság kialakításának és az ESG kötelezettségek teljesítésének alapjai képzésünk elvégzését javasoljuk. Alapismeretekkel / gyakorlattal rendelkezőknek: A vállalati fenntarthatóság és az ESG célok megvalósításának gyakorlati lépései Vállalati ESG célok megvalósításának HR vetületei
139.000 Ft
Időtartam: 2 alkalom
Továbbiak betöltése...

A vállalati fenntarthatóság és az ESG célok megvalósításának gyakorlati lépései

Képzésünk a fenntarthatósági és ESG célok elméleti alapjaira építve,  a konkrét, gyakorlati megvalósításra fókuszál. Célja, hogy a vállalatok ne csak beszéljenek a fenntarthatóságról, hanem valóban cselekedjenek, és beépítsék azt mindennapi működésükbe. A kurzus elvégzésének legfontosabb célja:
  • Stratégiát akcióvá alakítani: Áthidalni a szakadékot az ESG stratégiai tervezése és a napi operatív megvalósítás között.
  • Konkrét projekteket indítani: Megtervezni és elindítani a fenntarthatósági és ESG projekteket, figyelembe véve a belső és külső érdekelt felek igényeit.
  • Adatgyűjtést optimalizálni: Hatékony rendszereket és folyamatokat felállítani az ESG adatok gyűjtésére, kezelésére és ellenőrzésére a jelentéstételi követelményeknek megfelelően.
  • Belső folyamatokat átalakítani: Azonosítani a kulcsfontosságú területeket (pl. beszerzés, HR, gyártás), ahol az ESG elvek bevezetése a legnagyobb hatással bír.
  • Változásmenedzsmentet alkalmazni: Készségszinten kezelni a belső ellenállást és motiválni a munkatársakat a fenntarthatósági célok elérésére.
  • Kockázatokat és lehetőségeket kezelni: Felmérni és kezelni a fenntarthatósággal kapcsolatos kockázatokat, valamint felismerni az üzleti lehetőségeket.
Tekintse meg további releváns tréningjeinket, alább vagy a képzési leírás alján, a kapcsolódó képzéseinknél! Amennyiben Önnek még nincsenek alapismeretei / tapasztalatai a témával kapcsolatban: A vállalati fenntarthatóság kialakításának és az ESG kötelezettségek teljesítésének alapjai képzésünk elvégzését javasoljuk. Alapismeretekkel / gyakorlattal rendelkezőknek: Vállalati ESG célok megvalósításának HR vetületei Vállalati ESG célok megvalósításának szállítói aspektusai
169.000 Ft
Időtartam: 3 alkalom

A vállalati fenntarthatóság kialakításának és az ESG kötelezettségek teljesítésének alapjai

Képzésünk a vállalati fenntarthatóság és az ESG (Environmental, Social, Governance) elvárások komplex világába vezeti be a résztvevőket, a jogi megfelelés szemszögéből kiemelten kezelve a gyakorlati lépéseket. Legfontosabb célul tűztük ki az alábbiakat:
  • Megérteni a globális felmelegedés okait és a következmények hatásait a vállalati szféra, ill. a szállítói láncok működésére.
  • Megérteni a nemzetközi klímavédelmi szabályozások céljait és a kapcsolódó követelményeket.
  • Megérteni az ESG alapokat és jelentőségét: Tisztázni a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontok jelentőségét a modern üzleti környezetben.
  • Megérteni a jogi kötelezettségeket: Részletesen bemutatni a vállalati fenntarthatósági jelentéstételi irányelv (CSRD), a magyar ESG törvény (2023. évi CVIII. törvény), valamint a 2025. május 13-án megjelent módosítások által támasztott követelményeket. Különös hangsúlyt kap a mi változott és mi maradt az eredeti szabályozáshoz képest, beleértve a határidőket és a halasztási lehetőségeket.
  • Megérteni a fenntarthatósági stratégia kialakításának jelentőségét: Megismertetni a résztvevőket a fenntarthatósági stratégia kidolgozásának lépéseivel, beleértve a lényegességi elemzést (kettős lényegesség) és a célkitűzéseket.
  • Megérteni a gyakorlati megvalósítás lépéseit: Konkrét, alkalmazható tudást nyújtani az ESG célok vállalatirányításba, folyamatokba és operatív működésbe való integrálásához.
  • Támogatni a változáskezelést: Segíteni a belső kultúra és a munkavállalói szemléletváltás előmozdításában, ami elengedhetetlen az ESG sikeres bevezetéséhez.
Ezen alapismeretek elsajátítása után javasoljuk, következő ráépülő tanfolyamunk elvégzését, alább vagy a képzési leírás alján, a kapcsolódó képzéseinknél! Alapismeretekkel / gyakorlattal rendelkezőknek: A vállalati fenntarthatóság és az ESG célok megvalósításának gyakorlati lépései Vállalati ESG célok megvalósításának szállítói aspektusai Vállalati ESG célok megvalósításának HR vetületei
160.000 Ft
Időtartam: 4 alkalom

CSRD és a magyar ESG törvény, ismerje meg a legfontosabb változásokat – WORKSHOP

IWS szakmai találkozó – az online térben Felbuzdulva az előző online sorozatunk sikerén, illetve lehetőséget adva arra, hogy találkozzunk rendszeresen – ha csak az online térben is – újra indítjuk az 1-1,5 órás, díjmentes online workshopjainkat. Havonta egy alkalmat tervezünk, mindig kedden. Minden alkalommal 1 fontos témát járunk körbe, köszönhetően az általunk felkért szakmai előadónak, aki kb. 60 perces előadást fog tartani. Ezt követően egy kötetlen beszélgetés keretében oszthatja meg minden résztvevő a tapasztalatait és teheti fel kérdéseit. Vegyen részt Ön is, töltsünk együtt minden hónapban egy kedd délelőttöt! A vállalati fenntarthatósági jelentéstétel (CSRD) és a magyar ESG törvény már most is meghatározza a jövő üzleti kereteit. Az idei, 2025. május 13-án megjelent Omnibusz módosítások (a 2023. decemberi eredeti jogszabályhoz képest) pedig kulcsfontosságú tisztázásokat és változtatásokat hoztak, amelyek közvetlenül érintik vállalata működését. Az Omnibusz módosítások számos területen biztosítanak akár két év halasztást a jogszabályi megfelelésekre. Ez nem csupán egy időhúzás, hanem egy felbecsülhetetlen értékű lehetőség, hogy vállalata alacsony költségű befektetés és időmegtakarítás mellett felkészüljön az ESG elvárásokra, és már az első jelentéstétel előtt messze a versenytársai elé kerüljön! Szeretettel várjuk rendezvényünkön! Jelentkezési határidő: 2025.07.07. 10:00
Időtartam: 90 perc

Vállalati ESG célok megvalósításának HR vetületei

Képzésünk arra fókuszál, hogyan válik a humán erőforrás (HR) stratégiai partnerévé a vállalati fenntarthatósági és ESG célok megvalósításában. Bemutatja, hogy az ESG „S” (szociális) pillére hogyan épül fel a HR tevékenységein keresztül, és milyen gyakorlati lépésekkel járulhat hozzá a HR a vállalat átfogó ESG teljesítményéhez. Ez a képzés elengedhetetlen mindazok számára, akik a HR területén dolgoznak, vagy felelősek a vállalat emberi erőforrás stratégiájáért és működéséért. Ennek a képzésnek a fő célja, hogy a résztvevők:
  • Megértsék az ESG „S” pillérét: Tisztázzák az emberi jogok, a munkavállalói jogok, a sokszínűség, a befogadás, a munkavállalói jólét és a munkahelyi biztonság alapelveit az ESG kontextusban.
  • A HR ESG stratégiai szerepét felismerjék: Megértsék, hogyan válhat a HR a fenntarthatósági stratégia kulcsfontosságú partnerévé, nem csupán végrehajtóvá.
  • Gyakorlati HR ESG megoldásokat alkalmazzanak: Képesek legyenek az ESG szempontokat beépíteni a HR folyamatokba: toborzás, kiválasztás, onboarding, képzés, teljesítményértékelés, javadalmazás, munkavállalói elégedettség és kilépés.
  • Az ESG kockázatokat kezeljék a HR-ben: Azonosítsák és kezeljék az „S” dimenzióhoz kapcsolódó kockázatokat (pl. diszkrimináció, kényszermunka kockázata az ellátási láncban, nem megfelelő munkakörülmények).
  • Adatgyűjtést és jelentéstételt támogassanak: Megismerjék azokat a HR-re vonatkozó ESG mutatókat és adatokat, amelyek a fenntarthatósági jelentések (pl. CSRD, ESRS) elkészítéséhez szükségesek.
  • Kulturális változást vezessenek be: Hozzájáruljanak egy olyan vállalati kultúra kialakításához, amely támogatja a fenntarthatóságot és az etikus működést.
Tekintse meg további releváns tréningjeinket, alább vagy a képzési leírás alján, a kapcsolódó képzéseinknél! Amennyiben Önnek még nincsenek ismeretei / tapasztalatai a témával kapcsolatban: A vállalati fenntarthatóság kialakításának és az ESG kötelezettségek teljesítésének alapjai képzésünk elvégzését javasoljuk. Alapismeretekkel / gyakorlattal rendelkezőknek: A vállalati fenntarthatóság és az ESG célok megvalósításának gyakorlati lépései Vállalati ESG célok megvalósításának szállítói aspektusai  
139.000 Ft
Időtartam: 2 alkalom

Vállalati ESG célok megvalósításának szállítói aspektusai

Ez a képzés az ellátási láncban rejlő ESG kockázatok azonosítására, kezelésére és a fenntartható beszállítói kapcsolatok kiépítésére összpontosít. Célja, hogy a vállalatok képesek legyenek biztosítani, hogy teljes értékláncuk megfeleljen a növekvő jogi és etikai elvárásoknak. A tanfolyam elvégzésének fő célja:
  • Megértsék az ellátási lánc ESG kockázatait: Képesek legyenek azonosítani a környezeti (pl. szén-dioxid kibocsátás, erőforrás-felhasználás), társadalmi (pl. kényszermunka, gyermekmunka, munkavállalói jogok, biztonságos munkakörülmények) és vállalatirányítási (pl. korrupció, etikai normák) kockázatokat az ellátási láncban.
  • Tisztázzák a jogi és szabályozási elvárásokat: Megértsék a CSRD és különösen az SCDDD (Due Diligence Irányelv) által támasztott követelményeket a beszállítói lánc átvilágítására és a kockázatkezelésre vonatkozóan.
  • Fejlesszék a beszállítói átvilágítási készségeket: Elsajátítsák a beszállítói due diligence (kellő gondosság) folyamatát, beleértve a kockázatelemzést, a beszállítói auditokat, az adatgyűjtést és a teljesítménymérést.
  • Kialakítsanak felelős beszállítói kapcsolatokat: Megtanulják, hogyan lehet etikus és fenntartható beszállítói magatartási kódexeket bevezetni, nyomon követni és betartatni.
  • Kezeljék az ESG beszállítói incidenseket: Felkészüljenek az ellátási láncban felmerülő ESG-vel kapcsolatos problémákra, és megtanulják, hogyan kell hatékonyan reagálni és korrekciós intézkedéseket hozni.
  • Optimalizálják az adatgyűjtést és jelentéstételt: Megismerjék azokat a specifikus ESG mutatókat és adatokat, amelyek az ellátási láncra vonatkoznak, és hogyan lehet ezeket gyűjteni és bemutatni a fenntarthatósági jelentésekben (pl. Scope 3 kibocsátások, társadalmi mutatók).
Tekintse meg további releváns tréningjeinket, alább vagy a képzési leírás alján, a kapcsolódó képzéseinknél! Amennyiben Önnek még nincsenek ismeretei / tapasztalatai a témával kapcsolatban: A vállalati fenntarthatóság kialakításának és az ESG kötelezettségek teljesítésének alapjai képzésünk elvégzését javasoljuk. Alapismeretekkel / gyakorlattal rendelkezőknek: A vállalati fenntarthatóság és az ESG célok megvalósításának gyakorlati lépései Vállalati ESG célok megvalósításának HR vetületei
139.000 Ft
Időtartam: 2 alkalom
Továbbiak betöltése...

Egyedi ajánlatkérés

Ajánlatkérés