Auditálási ismeretek és technikák gyakorlati képzés
/ ISO 9001 – IATF 16949 – VDA 6.3 szerint

Portrait,Of,A,Happy,Young,Beautiful,Female,Engineer,Wearing,White

Képzés leírása

Belső auditorok, beszállító auditorok, független tanúsító auditorok gyakorlati képzése ISO 9001, IATF 16949, és VDA 6.3 szerint a megbízó által biztosított szervezetnél (saját szervezet, beszállító, potenciális beszállító, kihelyezett folyamat…stb), a megbízó által meghatározott időtartamban, és mélységben.

Az alábbi tematika abban az esetben hajtható végre az alábbi időtartamban, amennyiben a résztvevők rendelkeznek a vonatkozó szabványkövetelmények és minőségügyi eszközök ismeretével.

Amennyiben nem, akkor előtte javasolt elvégezni egy 3 napos minőségügyi eszközök összefoglalása képzést és ISO 9001 esetén egy 2 napos, IATF 16949 esetén egy 3 napos, VDA 6.3 esetén egy 3 napos tréninget, kiegészítve egy 1 napos ISO 19011 képzéssel.

Előképzettség nélkül ISO 9001 auditnál 3+2+1 nap, IATF 16949 auditnál 3+3+1 nap, VDA 6.3 auditnál 3+3+1 nap, mindhárom szerinti auditnál 3+3+3+1 nap.

A gyakorlati audit során a közös felkészülést követően egy folyamatot vagy folyamatelemet az oktató auditál példaként, majd minden hallgató oktatói felügyelettel auditál egy vagy több folyamatot vagy folyamatelemet. A kiértékelést közösen végzik a hallgatók az oktató irányításával.

A tréning felhasználható a képzésen, továbbképzésen túl, kötelező (release, belső, potenciális beszállító, beszállító, rendszer, folyamat vagy termék) auditok, belső (reklamációt elemző, vevői látogatásra, felkészítő) audit végrehajtására.

Tematika

VDA 6.3 folyamataudit

1. esettanulmány – auditálandó folyamatok: Potenciális beszállító kiválasztás (P1), Termék tervezés és/vagy gyártófolyamat tervezés (P3), Termék tervezés és/vagy gyártófolyamat fejlesztés (P4) és/vagy projekt menedzsment (P2) folyamatok auditálása.

Ütemezése: Felkészülés az auditra, információk gyűjtése, elemzése, audit terv készítése, folyamattérkép és teknősbéka diagram készítése, audit kérdéslista összeállítása team munkában / egyénileg, a VDA 6.3 követelményei szerint.

Időtartam 2 nap: 0,5 nap felkészülés, 1 nap audit, 0,5 nap kiértékelés a résztvevők számától és a folyamatok bonyolultságától függően. Az audit lezárási technikák megismerése és használata.

 

2. esettanulmány – auditálandó folyamat: Beszállító menedzsment (P5), Gyártás (P6), Vevőszolgálat (P7) folyamatok auditálása.

Ütemezése: Felkészülés az auditra, információk gyűjtése, elemzése, audit terv készítése, folyamattérkép és teknősbéka diagram készítése, audit kérdéslista összeállítása team munkában / egyénileg, a VDA 6.3 követelményei szerint.

Időtartam 2 nap: 0,5 nap felkészülés, 1 nap audit, 0,5 nap kiértékelés a résztvevők számától és a folyamatok bonyolultságától függően.

Az audit lezárási technikák megismerése és használata.

 

ISO 9001 vagy IATF 16949 audit

Auditálandó folyamatok: Tetszőlegesen kiválasztott menedzsment, gyártó és támogató folyamatok.

Ütemezése: Felkészülés az auditra, információk gyűjtése, elemzése, audit terv készítése, folyamattérkép és teknősbéka diagram készítése, audit kérdéslista összeállítása team munkában / egyénileg.

Egy folyamatra 2-3 óra tervezendő a folyamat bonyolultságától és a résztvevők számától függően.

Időtartam 2-5 nap: 0,5-1. nap felkészülés, 1-3 nap audit, 0,5-1. nap kiértékelés a résztvevők számától és a szervezet méretétől függően.

Az audit lezárási technikák megismerése és használata.

Gyakorlatorientált, intenzív képzési tevékenység, előadások, esettanulmányok és azok feldolgozása, csoportmunka, csoportonkénti prezentáció, írásos tananyag valamint egyéni felkészülés.

A képzés vizsgával zárul, amelyről a résztvevők 70%-os eredmény felett cégünk által regisztrált kétnyelvű tanúsítványt kapnak, 70%-os eredmény alatt részvételi igazolást állítunk ki részükre. Az eredménytelenül vizsgázóknak díjmentes lehetőséget biztosítunk a sikertelen vizsga pótlására.

Középfokú végzettség javasolt

Elsősorban azon szakembereknek ajánljuk, akik gyakorlati megközelítéssel szeretnék fejleszteni az ISO 9001:2015,  IATF 16949:2016 és/vagy  VDA 6.3 szabvány követelményei szerinti auditálási ismereteiket.

Ezt a képzést csak kihelyezett formában szervezzük. Kérje ajánlatunkat!

Ajánlatkérés

Képzéseinket kihelyezett formában is megszervezzük, akár teljes mértékben vállalatra szabva. Amennyiben kihelyezett képzést szeretne, kérjen ajánlatot!

Kapcsolattartók

Elsődleges

Kérjük, először nála érdeklődjön!

pany 1024×1024
Pány Gabriella
Tréning menedzser
Autóipari képzések, minőségügy

Másodlagos

Amennyiben az elsődleges kapcsolattartót nem éri el.

por 1024×1024
Pór Valéria
Tréning menedzser
Lean, készségfejlesztés, e-learning, Six sigma

Kapcsolódó képzéseink

Tekintse meg és válasszon hamarosan induló képzéseink közül!

Engineer,In,A,Factory,Is,Inspecting,A,Metal,Detail,Under

Metallográfiai vizsgáló tréning

Találkozott-e már Ön is valamely fémből készült alkatrész vagy részegység rendeltetésszerű használat mellett anyaghiba vagy anyagfáradás nyomán bekövetkezett törésével, repedésével? Kellett-e valamely vevőjével kellemetlen eszmecserét folytatnia a termék valamely fém részegységének anyagminősége, esetleg az Ön által e tárgyban a vevő felé tett minőségi nyilatkozatok tartalmi nem megfelelősége okán? Okozott-e már Önnek fejfájást eldöntenie, vajon a beszállítója által Önnek átadott anyagvizsgálati adatok, információk köre és tartalma kellően megnyugtató-e ahhoz, hogy bízhasson a beszállított fémből készült elem, ill. alkatrész előírás szerinti teherviselő, rugalmassági és egyéb, a felhasznált fémet, mint magát az anyagot jellemző tényezőinek megfelelőségében? Ha a fenti három kérdésből akárcsak egyre is igennel válaszolt, akkor bizonyosan felmerült már Önben a következő kérdések valamelyike is: – Léteznek-e olyan anyagvizsgálati módszerek, melyekkel kideríthető egy adott fémből készült elem, ill. alkatrész anyagának minőségi előírásoknak való megfelelősége? – Van-e mód egy adott fém alkatrész szerkezetének vizsgálatára mechanikai behatások nélkül, s ha igen, mit tudhatunk meg e vizsgálatokból? – Mit lehet kideríteni roncsolásmentes illetve roncsolásos vizsgálati módszerekkel? – Miként segíthetnek ezek a vizsgálatok az anyagminőség garantálásában, milyen költséggel és időfelhasználással járnak? Háromnapos, elméleti és gyakorlati elemeket egyaránt tartalmazó képzésünk elsősorban a minőségbiztosítás, a beszállítói minőségbiztosítás, a beszerzés és a termékfejlesztés területein dolgozó, anyagvizsgálati ismeretekkel nem rendelkező szakembereknek szól, akik a képzés végére olyan ismeretek birtokába jutnak, melynek segítségével módjuk nyílik a saját minőségbiztosítási folyamataik felülvizsgálatára és azok szükség szerinti kiegészítésére anyagvizsgálati módszerekkel.
Időtartam: 3 nap
VCA SCC kepzes es vizsga VOL

Emelőgép-ügyintéző szakmai képzés

  Az Emelőgép-ügyintéző képzés célja olyan szakember képzése, aki a nemzetgazdaság valamennyi ágazatában alkalmazható kompetenciákkal rendelkezik az üzemeltető tevékenységi területén működő emelőgépek körében az üzemeltető munkáltató által ráruházott üzemeltetői feladatok végrehajtásában. Elősegíti a munkahelyi balesetek megelőzését, valamint az emelőgépek váratlan meghibásodásából adódó munkabalesetek, vagy személyi sérüléssel nem, csak anyagi kárral járó kvázibalesetek és termeléskiesések költségnövelő hatásának csökkentését. Gondoskodik, hogy az emelőgépek biztonságos üzemeltetésére vonatkozó jogszabályi előírásokban, a nemzeti szabványokban és az emelőgép dokumentációban, illetve az üzemeltető belső szabályzatában előírtak a megbízatása területén maradéktalanul végrehajtásra kerüljenek. A szakképesítéssel rendelkező képes:
  • Együttműködni munkahelyi vezetőivel, szakembereivel, munkavállalókkal, külső szakértőkkel, karbantartókkal stb. annak érdekében, hogy az emelőgépekkel végzett tevékenységgel összefüggő kockázatok minimális szintet érjenek el.
  • Közreműködni az üzemeltető munkáltató munkavédelmi feladatainak megvalósításában;
  • Gondoskodni az emelőgép üzembe helyezésének megszervezéséről, a teherfüggesztő eszközök használatba vételéről, rendeltetésszerű használatáról, biztonságos állapotának megőrzéséről, az időszakos vizsgálatról és a karbantartás szakszerű és rendszeres elvégeztetéséről.
  • Nyilvántartani és megőrizni az emelőgép, a teherfüggesztő eszköz minden okmányát az emelőgép, illetőleg a teherfüggesztő eszköz kiselejtezéséig, különösen az időszakos vizsgálatok eredményeit, dokumentálását, a karbantartási munkák, a fődarab-, a kötél-, a horog- és a lánccserék előírás szerinti bizonylatait, tanúsítványait, emelőgép naplóit, szerelői nyilatkozatot.
  • Naprakészen vezetni az emelőgép, a teherfüggesztő eszköz üzemeltetési dokumentációját, nyilvántartását és azokat az emelőgép selejtezéséig megőrizni.
  • Biztosítani, hogy az emelőgép a gépdirektíva [16/2008 (VIII. 30.) NFGM rendelet] szerinti használati utasítása – az emelőgép kiselejtezéséig – az üzemeltető rendelkezésére álljon, valamint biztosítja, hogy az emelőgép rendeltetésszerű használatának leírása az emelőgép kezelő számára biztosítva legyen.
  • Gondoskodik az emelőgép, valamint a teherfüggesztő eszköz rendeltetésszerű használatáról, illetőleg használaton kívül, előírás szerinti tárolásáról.
  • Ütemezni és ellenőrizni az emelőgépek, teherfüggesztékek időszakos vizsgálatait, illetve ellenőrzi az időszakos vizsgálatok eredményét és azoknak ismeretében megszervezi a szükséges javításokat, adott esetben intézkedik az emelőgép üzemének felfüggesztéséről. Az időszakos vizsgálatokhoz, valamint a javítások idejére megszervezi az emelőgép üzemeltetésének felfüggesztését. Intézkedni arról, hogy az emelőgép kezelő a vonatkozó jogszabály szerint képesített személy legyen, az emelés irányító és a kötöző a munkájához szükséges ismereteket elsajátítsa.
  • Az emelőgéppel kapcsolatos üzemeltetői tapasztalatokat és üzembiztonsággal kapcsolatos eseményeket írásban rögzíteni vagy rögzíttetni emelőgép naplóban, és megszervezni e feljegyzések megőrzését.
  • A rendelet által megszabott időszakos vizsgálatokat elvégezni/elvégeztetni és arról vizsgálati jegyzőkönyvet készíteni, illetve a mások által készített jegyzőkönyveket értékelni. Az időszakos vizsgálatokról készített jegyzőkönyvekben feltárt hiányosságok felszámolására az üzemeltető felé intézkedési javaslattal élni.
  • A hatáskörébe utalt emelőgépekkel összefüggő feladatok megoldására javaslatokat, szerződéstervezeteket készíteni, és közvetíteni a munkáltatók és a munkavállalók felé a munkahelyi egészségmegőrzés értékrendszerét
145.000 Ft
Időtartam: 3 hónap
A,Mechanic,Service,Car,In,Garage,Is,Paper,Checklist,Car.

Core Tools képzés

A legfontosabb minőségügyi eszközök (FMEA, G8D, APQP, PPAP/PPA, MSA, SPC – és a kapcsolódó ISO 9001, IATF 16949 szabványpontok és VDA 6.3 információk) oktatása dióhéjban, három napban a team munkában résztvevőknek. A moderátoroknak, felelősöknek mindezt 11 napban javasoljuk.
160.000 Ft
Időtartam: 3 nap

Egyedi ajánlatkérés

Ajánlatkérés