Emelőgép-ügyintéző szakmai képzés

VCA SCC kepzes es vizsga VOL

Képzés leírása

 

Az Emelőgép-ügyintéző képzés célja olyan szakember képzése, aki a nemzetgazdaság valamennyi ágazatában alkalmazható kompetenciákkal rendelkezik az üzemeltető tevékenységi területén működő emelőgépek körében az üzemeltető munkáltató által ráruházott üzemeltetői feladatok végrehajtásában.

Elősegíti a munkahelyi balesetek megelőzését, valamint az emelőgépek váratlan meghibásodásából adódó munkabalesetek, vagy személyi sérüléssel nem, csak anyagi kárral járó kvázibalesetek és termeléskiesések költségnövelő hatásának csökkentését.

Gondoskodik, hogy az emelőgépek biztonságos üzemeltetésére vonatkozó jogszabályi előírásokban, a nemzeti szabványokban és az emelőgép dokumentációban, illetve az üzemeltető belső szabályzatában előírtak a megbízatása területén maradéktalanul végrehajtásra kerüljenek.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

  • Együttműködni munkahelyi vezetőivel, szakembereivel, munkavállalókkal, külső szakértőkkel, karbantartókkal stb. annak érdekében, hogy az emelőgépekkel végzett tevékenységgel összefüggő kockázatok minimális szintet érjenek el.
  • Közreműködni az üzemeltető munkáltató munkavédelmi feladatainak megvalósításában;
  • Gondoskodni az emelőgép üzembe helyezésének megszervezéséről, a teherfüggesztő eszközök használatba vételéről, rendeltetésszerű használatáról, biztonságos állapotának megőrzéséről, az időszakos vizsgálatról és a karbantartás szakszerű és rendszeres elvégeztetéséről.
  • Nyilvántartani és megőrizni az emelőgép, a teherfüggesztő eszköz minden okmányát az emelőgép, illetőleg a teherfüggesztő eszköz kiselejtezéséig, különösen az időszakos vizsgálatok eredményeit, dokumentálását, a karbantartási munkák, a fődarab-, a kötél-, a horog- és a lánccserék előírás szerinti bizonylatait, tanúsítványait, emelőgép naplóit, szerelői nyilatkozatot.
  • Naprakészen vezetni az emelőgép, a teherfüggesztő eszköz üzemeltetési dokumentációját, nyilvántartását és azokat az emelőgép selejtezéséig megőrizni.
  • Biztosítani, hogy az emelőgép a gépdirektíva [16/2008 (VIII. 30.) NFGM rendelet] szerinti használati utasítása – az emelőgép kiselejtezéséig – az üzemeltető rendelkezésére álljon, valamint biztosítja, hogy az emelőgép rendeltetésszerű használatának leírása az emelőgép kezelő számára biztosítva legyen.
  • Gondoskodik az emelőgép, valamint a teherfüggesztő eszköz rendeltetésszerű használatáról, illetőleg használaton kívül, előírás szerinti tárolásáról.
  • Ütemezni és ellenőrizni az emelőgépek, teherfüggesztékek időszakos vizsgálatait, illetve ellenőrzi az időszakos vizsgálatok eredményét és azoknak ismeretében megszervezi a szükséges javításokat, adott esetben intézkedik az emelőgép üzemének felfüggesztéséről. Az időszakos vizsgálatokhoz, valamint a javítások idejére megszervezi az emelőgép üzemeltetésének felfüggesztését. Intézkedni arról, hogy az emelőgép kezelő a vonatkozó jogszabály szerint képesített személy legyen, az emelés irányító és a kötöző a munkájához szükséges ismereteket elsajátítsa.
  • Az emelőgéppel kapcsolatos üzemeltetői tapasztalatokat és üzembiztonsággal kapcsolatos eseményeket írásban rögzíteni vagy rögzíttetni emelőgép naplóban, és megszervezni e feljegyzések megőrzését.
  • A rendelet által megszabott időszakos vizsgálatokat elvégezni/elvégeztetni és arról vizsgálati jegyzőkönyvet készíteni, illetve a mások által készített jegyzőkönyveket értékelni. Az időszakos vizsgálatokról készített jegyzőkönyvekben feltárt hiányosságok felszámolására az üzemeltető felé intézkedési javaslattal élni.
  • A hatáskörébe utalt emelőgépekkel összefüggő feladatok megoldására javaslatokat, szerződéstervezeteket készíteni, és közvetíteni a munkáltatók és a munkavállalók felé a munkahelyi egészségmegőrzés értékrendszerét

Tematika

Főbb témakörök:

  • Gépészeti munkabiztonság, tűzvédelem és környezetvédelem
  • Vonatkozó műszaki alapismeretek
  • Emelőgépek üzemvitele
  • Emelőgépek vizsgálata
  • Felhasználói programok, alkalmazások

A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés megszerzésére irányuló képesítő vizsgát a nemzeti akkreditálásról szóló törvény szerinti akkreditáló szerv által személytanúsító szervezetként -a 2019. évi LXXX. törvény szerinti- akkreditált vizsgaközpont szervez.

A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert Emelőgép-ügyintéző szakképesítést tanúsít.

Az INNOVATÍV KÉPZÉSTÁMOGATÓ KÖZPONT (www.ikk.hu) honlapján elérhető a képesítő vizsgák jelentkezési felülete!

Középfokú végzettség (Érettségi vizsga)

Az IWS Solutions Kft. jelentkezéskor, illetve egy-két héttel a képzés megkezdése előtt visszaigazolja a képzésen való részvételüket.

Az IWS Solutions Kft. a képzési időpontok változtatási jogát fenntartja abban az esetben, ha a jelentkezők száma nem elegendő a képzés indításához, vagy amennyiben az előadó biztosítása elháríthatatlan akadályba ütközik. Az új időpont kijelölését a megrendelőkkel egyezteti.

A képzést igény szerint kihelyezett formában is megszervezzük, kérje árajánlatunkat.

ENGEDÉLYSZÁM: E/2020/000060

Képzésünkre kedvezményes képzési hitel igényelhető! Részletek:https://diakhitel.hu/kepzesihitel

Az Emelőgép-ügyintéző képesítő vizsgára bocsátás feltétele:

A szakmai képzés követelményeinek teljesítéséről – a képző intézmény által –kiállított tanúsítvány.

Szükséges, mégpedig 1. fokú munkaköri alkalmasság, melyet SZAKELLÁTÓHELY foglalkozás-egészségügyi szakorvosától kell beszerezni. A formanyomtatvány oldalunkról letölthető.

Jelentkezés

Erre a képzésre: Emelőgép-ügyintéző szakmai képzés

A feltüntetett árak NETTÓ árak, az ÁFA-t nem tartalmazzák. A hatósági-, az engedélyezett szakmai képzések és a támogatott engedélyezett tréningek ÁFA mentesek.

145.000 Ft

Kezdés

2024-09-20

Helyszín

Online formában, Budaörs

Időtartam

3 hónap

Ütemezés

péntekenként 15:00-20:00

Vizsgadíj

A vizsgaközpont által meghatározott összeg

Vélemények

A korábbi résztvevők tapasztalatai és visszajelzései segíthetik a képzés minőségének és hatékonyságának felmérésében, valamint abban, hogy reális elvárásokkal vághasson neki a tanulásnak. Ezen vélemények alapján könnyebben dönthet, hogy a képzés megfelelő-e az igényeinek, és megfelelő erőfeszítést tehet a sikeres tanulás érdekében.

Képzéseinket kihelyezett formában is megszervezzük, akár teljes mértékben vállalatra szabva. Amennyiben kihelyezett képzést szeretne, kérjen ajánlatot!

Kapcsolattartók

Elsődleges

Kérjük, először nála érdeklődjön!

Molnár Fruzsina
Tréning menedzser
Készségfejlesztés, Információbiztonság, Munkavédelem

Másodlagos

Amennyiben az elsődleges kapcsolattartót nem éri el.

farkas 1024×1024
Farkas László
Képzési üzletág igazgató
Gépészeti és hatósági képzések

Kapcsolódó képzéseink

Tekintse meg és válasszon hamarosan induló képzéseink közül!

Car,Factory:,Female,Project,Manager,Talks,To,Male,Automotive,Engineer,

Autóipari projektmenedzsment – APQP, PPAP, PPF képzés

A képzés során az APQP, PPAP, és PPF eszközökön túl megismerkedünk az IATF 16949, és a VDA 6.3 projekt menedzsmentre vonatkozó részeivel is.
198.000 Ft
Időtartam: 4 nap
VOL VCA

Munkavédelmi előadó

A nálunk végzett munkavédelmi szakember a nemzetgazdaság valamennyi ágazatában alkalmazható kompetenciákkal rendelkezik a munkahelyi egészség és biztonság megvalósításához szükséges tevékenységek területén. Elősegíti a munkahelyi balesetek és foglalkozási megbetegedések megelőzését, valamint a munkavédelemre fordított költségek optimalizálást. Támogatja a munkáltatót a munkavédelmi kötelezettségek teljesítésében, ezzel hozzájárul a mulasztások és szabályszegések hátrányos személyi és anyagi következményeinek elkerüléséhez. A szakképesítést elvégző képes lesz a következő feladatok ellátásra:
  • szakmai munkájával, a munkáltató munkahelyi vezetőivel, szakembereivel, munkavédelmi képviselőivel, munkavállalóival együttműködni, hozzájárulni a munkával összefüggő balesetek és megbetegedések előfordulásának megelőzéséhez
  • közreműködni a munkáltatók munkavédelmi feladatainak megvalósításában, elvégezni azokat a munkavédelmi feladatokat, melyek középfokú munkavédelmi szakképesítéssel láthatók el
  • a munkavédelmi jogszabályok, szabványok, üzemeltetési dokumentációk tartalmát feldolgozni, a szükséges intézkedéseket kezdeményezni és kidolgozni.
  • megismertetni a munkáltatókkal, munkavállalókkal, munkavédelmi képviselőkkel a munkavédelmi feladatokat, jogokat és kötelezettségeket, azok megvalósítását kezdeményezni és támogatni
  • közreműködni az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés körülményeinek megteremtésében, a tárgyi, személyi és szervezési feltételeket biztosítani
  • feltárni a veszélyforrásokat, azonosítani és értékelni a veszélyeket, elősegíteni a kockázatok kezelését
  • közreműködni a munkáltatók munka-egészségügyi feladatai végrehajtásának megszervezésében, együttműködni a foglalkozás-egészségügyi szolgálattal a munka-egészségügyi feladatok megvalósítása során
  • közvetíteni a munkáltatók és a munkavállalók felé a munkahelyi egészségmegőrzés értékrendszerét
A szakképesítéssel betölthető munkakör(ök)
  • Munkavédelmi szakember
  • Baleset-elhárítási megbízott
  • Balesetvédelmi és üzembiztonsági megbízott
  • Balesetvizsgáló (munkahelyi)
  • Munkavédelmi előadó
  • Munkavédelmi megbízott
  • Üzembiztonsági megbízott
205.000 Ft
Időtartam: 6 hónap
Cpr,Training,Medical,Procedure,Workshop.,Demonstrating,Chest,Compressions,And,Use

Munkahelyi elsősegélynyújtó tréningünkön életmentő tudást szerez!

Olyan munkavállalók képzése, akik a munkahelyi balesetek során megfelelő felkészültséggel és hozzáértéssel képesek ellátni az esetlegesen rászoruló munkatársukat. A cél elérése érdekében a képzésben résztvevő hallgatókkal megismertetjük az elsősegélynyújtás általános szabályait, alapfogalmait, módszereit. Az elméleti képzésen túl gyakorlati feladatokon keresztül sajátíthatják le a különböző elsősegélynyújtási technikákat. A gyakorlatok való életben való felhasználásának elősegítéséhez azújraélesztési gyakorlatot ambu babával/fantommal és automata defibrillátorral oktatjuk. A képzést rutinos és naprakész ismeretekkel rendelkező Mentőtisztekkel, Mentőápolókkal, Egészségügyi szakoktatókkal együttműködve szervezzük, így a szakmai háttér biztosított ahhoz, hogy jól képzett, szükség esetén segíteni tudó kollégáik legyenek a képzés elvégzése és a sikeres vizsga letétele után. Az oktatott elméleti tananyaghoz/előadásokhoz elektronikus hozzáférést biztosítunk résztvevőink számára, melyet a tanfolyam végeztével is elérhetnek, újraolvashatnak, újranézhetnek. A képzés jogszabályi háttere: 
  1. évi XCIII. törvény a munkavédelemről: „46.§ A munkahelyen – jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásoknak, a munkavállalók létszámának, a munka szervezésének megfelelően – biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.”
A képzési kötelezettséget a 3/2002. (II.8.) SzCsM-EüM együttes rendelet írja elő:
  1. § (1) Minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani. Egy vagy több elsősegélynyújtásra szolgáló – hordággyal is könnyen megközelíthető – helyiséget kell biztosítani ott, ahol a helyiségek mérete, a végzett tevékenység jellege, és a balesetek gyakorisága  ezt indokolja.
  Kihelyezett képzés vagy egyéni igények esetén kérje külön árajánlatunkat.  
25.000 Ft
Időtartam: 1 nap

Egyedi ajánlatkérés

Ajánlatkérés